sobota, 21 luty 2015 21:33

Życzliwość i optymizm

Written by Elżbieta Dombrowska
Rate this item
(0 votes)

Życzliwość i optymizm to klucz do zadowolenia z życia. Są to uczucia wspomagające naszą pracę nad wdrożeniem zdrowego trybu życia. Z pewnością każdy z nas przekonał się jak niesamowity wpływ ma serdeczny uśmiech na kontakty międzyludzkie. Jesteśmy wtedy bardziej otwarci na drugiego człowieka i chętniej udzielimy mu pomocy. Jeżeli dodamy do tego optymistyczne podejście do życia, to wszystko stanie się prostsze, kłopoty mniejsze a świat o wiele piękniejszy. Pozytywne myślenie przynosi bardzo duże efekty w zakresie ochrony zdrowia.  Odgrywa też niebagatelną rolę w czasie leczenia wszelkiego typu chorób.

 

Czasami nie łatwo jest nam być miłą dla wszystkich wokół i patrzeć na przyszłość z optymizmem. Warto jednak popracować nad swoim podejściem do otaczających nas ludzi i spraw nas dotyczących. Życzliwość okazana drugiemu człowiekowi zaowocuje miłym uśmiechem i wzajemnością. Optymizm sprawi, że życie nabierze kolorów a my zobaczymy dobre strony spraw, które dotąd były dla nas przygnębiające. Przekonamy się, że w życiu nie wszystko jest czarne, a może nawet być kolorowe.

  

Jak zmienić swoje podejście do życia? Należy zacząć  od małych kroczków. Zacznijmy od wstawania z łóżka. Często wtedy myślimy o wszystkich przykrych rzeczach, które mogą nas tego dnia spotkać. Zamiast tego pomyślmy o tym, co może się nam przydarzyć miłego. Wystarczy odrobina dobrej woli a z pewnością znajdziemy coś, co wywoła uśmiech na naszej twarzy. Uśmiech odgrywa tu najważniejszą rolę. Daje siłę i energię. Spróbujmy uśmiechnąć się do każdej osoby , z którą rozmawiamy w ciągu dnia. Zobaczmy jej reakcję. Z pewnością każda z tych osób odwzajemni go. Czy nie będzie nam wtedy przyjemniej? Zapewniam, że tak. Szczery uśmiech wyzwala dobre emocje. Jeżeli w ciągu dnia coś nas stresuje, to rozładujmy złe emocje chwilą gimnastyki czy relaksu z zieloną herbatką. Wtedy łatwiej wykrzesać z siebie przyjazne uczucia dla bliźnich. Rozejrzyjmy się wokół siebie i dostrzeżmy to co piękne. Może to być drzewo za oknem, promienie słońca czy nawet krople deszczu. Nie traktujmy życia jak ciągłego wyzwania. Znajdźmy w nim chwile radości i relaksu. Wtedy łatwiej nam będzie realizować swoje plany i marzenia. Nie bez powodu mówi się, że ludzie zadowoleni żyją dłużej. Postarajmy się więc być zadowolonymi z życia pomimo codziennych trosk.

 

Pomyślmy jak zmieniłoby się nasze życie gdyby wszyscy wokół byli mili i życzliwi. Jaka przyjemna atmosfera panowałaby wtedy w pracy. Ktoś musi jednak zrobić pierwszy krok. Dlaczego nie właśnie my? Uśmiechnijmy się do szefa na „dzień dobry”. Może będzie zdziwiony ale z pewnością będzie mu przyjemnie. Pomóżmy koleżance, jeżeli sobie nie radzi. Uśmiech potrafi zdziałać cuda i pewnie po krótkim czasie miejsce naszej pracy będzie o wiele sympatyczniejsze.

 

Życie jest krótkie, więc korzystajmy z niego najlepiej jak potrafimy. Nie narzekajmy ciągle i nie opowiadajmy o tym, co nam się nie udało. Nie potrafimy cofnąć czasu, po co więc ciągle rozpatrywać to, co już jest za nami. Lepiej z optymizmem oczekiwać następnego dnia. Może okaże się, że spotka nas szczęście lub miłość? Przecież wszystko może się zdarzyć jeżeli tylko będziemy miały dość wiary w siebie. Pokochajmy siebie. Będziemy wtedy o wiele piękniejsze, szczęśliwsze i zdrowsze. Inni również zobaczą w nas wtedy innymi oczyma.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM