sobota, 21 luty 2015 21:48

Zdrowy styl życia

Written by Elżbieta Dombrowska
Rate this item
(1 Vote)

Zdrowy styl życia to wewnętrzna równowaga organizmu człowieka będąca efektem zdrowia fizycznego, psychicznego i zadowolenia socjalnego. Gdy wszystkie te płaszczyzny funkcjonują prawidłowo wtedy możemy mówić o zdrowym trybie życia. Dzięki temu nie mamy problemów zdrowotnych, jesteśmy aktywni fizycznie i pozytywnie nastawieni do świata.

 

 

Z definicji tej wynika, że brak zdrowego trybu życia jest przyczyną wielu chorób takich jak: bulimia, anoreksja, otyłość, alergie, żylaki, problemy z włosami a także choroby zębów, paznokci i wielu innych. Coraz więcej kobiet skarży się tego typu dolegliwości. Ustrzec nas przed nimi może odpowiednio zbilansowane odżywianie, odtrucie organizmu z toksyn, unikanie uzależnień i różnego rodzaju alergenów. Jednak to nie wystarczy by nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Konieczne jest wprowadzenie właściwej dla nas diety. Obecnie istnieje wiele różnego rodzaju diet, jednak nie każda z nich będzie odpowiednia właśnie dla nas. Dla zdrowia dużą rolę odgrywa uzyskanie prawidłowej wagi i odpowiedniego poziomu cholesterolu. Ich wartości odbiegające od normy mogą być groźne dla zdrowia a nawet życia. Warto więc zadbać o to by naprawić wyrządzone organizmowi szkody. Pomocne w osiągnięciu celu mogą być suplementy diety a także praca nad usprawnieniem systemu odpornościowego organizmu. Kolejną ważną dla zdrowia sprawą jest regularny ruch. Tu dużą rolę odgrywa jogging. Aktywność fizyczna wpływa na naszą kondycję, wygląd ale też na nasze samopoczucie.

 

Zdrowy tryb życia to wiele czynników poprawiających komfort naszego życia i zdrowia. Nie zapominajmy o koniecznej higienie osobistej i odpowiedniej ilości snu. Bez tego łatwiej zapadamy na infekcje osłabiające organizm. Ma to również wpływ na nasz wygląd. W dzisiejszym zabieganym życiu zapominamy o odpowiednim odpoczynku, przepracowujemy się i jesteśmy zestresowani. Staramy się jak najwięcej pracować, dążymy do awansu zapominając o sobie. Musimy zmienić nasze podejście życia. Zamieńmy wysokie obcasy na wygodne i zdrowe obuwie. Nauczmy się unikać stresu i zwolnic tempo. Znajdźmy czas dla siebie. Poświećmy chwilę na zabiegi pielęgnacyjne. Nauczmy się stosować naturalne kosmetyki. Nasz organizm będzie nam za to wdzięczny.

 

Jeżeli zastosujemy te wszystkie reguły w codziennym życiu będziemy zdrowsi, piękniejsi i pełni energii. Osiągniemy wewnętrzną równowagę. Świat stanie się bardziej przyjazny a my pełni zdrowia, optymizmu i życzliwości dla drugiego człowieka. Zdrowy tryb życia to korzyść dla naszej urody i  zdrowia ale też poprawa naszego widzenia świata i naszych z nim relacji.

 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM