czwartek, 04 czerwiec 2015 12:26

Soczewki progresywne – dla nowoczesnych ludzi

Written by SK
Rate this item
(1 Vote)

Starowzroczność dla niektórych brzmi strasznie i kojarzy się z wiekiem podeszłym. Warto jednak wiedzieć, że nazwa ta dotyczy pogorszenia widzenia, które spotyka nas już w okolicy 40. roku życia. Jednak czy warto się przejmować nazwą?

 

 

Starość czy na pewno nie radość?

 

Świat się ciągle zmienia, ulega przeobrażeniu także pojęcie starczości. Ludzie coraz bardziej dbają o siebie, swoje zdrowie, dietę, kondycję fizyczną. Poza tym coraz bardziej wzrasta świadomość utrzymania balansu pomiędzy pracą a życiem prywatnym, co przejawia się w realizowaniu hobby, podróżach, częstszym wychodzeniem do teatrów, muzeów, restauracji. Te zmiany obrazują to, jak społeczeństwo się otwiera na innych oraz jak termin wiek podeszły coraz mniej znaczy. No bo kto to jest człowiek starszy? Czy określa to przekroczenie jakiejś  granicy wiekowej czy nasze samopoczucie? A jeżeli w społecznym rozumieniu jesteśmy starcami, a nasze zdrowie, sylwetka i apetyt na życie jest wiele większa niż niejednego dwudziestolatka? Czy powinniśmy się czuć staro?

 

Coraz dłużej młodzi i fizycznie, i duchowo

 

Oczywiście wszystkie te zmiany sprawiają, że czujemy się dużo dłużej młodzi, sprawni i atrakcyjni. Pragniemy podobać się płci przeciwnej itd. To sprawia także, że problemy ze wzrokiem, które nie są zupełnie zależne od nas, a które pojawiają się dość wcześnie, bo już około 40. roku życia, przeszkadzają nam i wpędzają w zakłopotanie, powodują wstyd. Czym innym bowiem jest wada wzroku, a czym innym niemożliwość rozpoznania kogoś z daleka lub odczytania menu w restauracji bez wkładania okularów, zwłaszcza podczas randki.

 

Soczewki progresywne i ich wzrastająca popularność

 

Gdy zaczynają się nasze kłopoty ze wzrokiem, nie możemy odczytać czegoś z bliskiej odległości i musimy odsuwać kartkę w dal, by coś dostrzec, oznacza to, że mamy do czynienia z prezbiopią, czyli właśnie starowzrocznością. Nie da się jej uniknąć, zapobiec. To naturalna kolej rzeczy, która dopadnie każdego, jak siwe włosy. Nie każdy z nas jednak chce się z tym godzić. Nie chcemy wkładać okularów, bo oznacza to dla niektórych przyznanie się do upływu czasu, co niekiedy powoduje kompleksy lub wstyd. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszą się soczewki progresywne.

 

Soczewki odpowiedzią dla ludzi młodych duchem

 

Soczewki progresywne są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto doświadcza starowzroczności. Jednak skorzystają z ich zbawiennej mocy zwłaszcza ci, którzy wstydzą się wraz z wiekiem zakładać okulary. Soczewki dają komfort prywatności – nie widać ich na oczach (chyba że wybierzemy wersję kolorową), a wzrok ulega poprawie. Poza tym takie soczewki dają wygodę uprawiania sportów, bez konieczności ryzykowania zepsuciem okularów, a my zachowujemy młody wygląd i pozbawiamy się kompleksów. Poza tym soczewki progresywne są tak skonstruowane, że widzenie w bliż, dal i odległości pośrednie odbywa się płynnie. Przyzwyczajenie się do nich zajmuje od kilu godzin do kilu dni, ale warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem dla własnej wygody i nie tylko…

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM