wtorek, 17 listopad 2009 23:00

Pamiętaj o soku z winogron

Written by wybredni.pl
Rate this item
(0 votes)

Czy już po raz kolejny zdarzyło Ci się zapomnieć o urodzinach żony? Przeoczyłeś rocznicę waszego ślubu? Uważaj, następnym razem żona może nie być tak wyrozumiała! Takie  nagminnie zapominanie o ważnych sprawach może poważnie skomplikować Ci życie. Jak usprawnić zatem szwankującą pamięć? Należy jak najczęściej pić sok z winogron.

 

  

Jak sugerują badania przeprowadzone w University of Cincinnati  picie soku z winogron może zmniejszyć lub nawet cofnąć utratę pamięci.  Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie na 12 pacjentach, pomiędzy 75 a 80 rokiem życia, cierpiących na wczesne zaniki pamięci. Przez okres 12 tygodni spożywali oni naturalny sok z winogron. Badanych podzielono na dwie grupy - tylko jedna z nich dostawała sok.  Stale sprawdzano pamięć ochotników za pomocą testów w postaci zadawania materiałów do nauki, czy ułożonych w określonej kolejności przedmiotów, które uczestnicy mieli za zadanie potem odtworzyć. Po upływie 3 miesięcy grupa, która piła sok uzyskiwała znacznie lepsze wyniki w zadaniach pamięciowych. U uczestników przyjmujących sok nastąpiła poprawa pamięci krótkoterminowej, przestrzennej oraz tej niewerbalnej.

Zawdzięczamy to znajdującym się w winogronach przeciwutleniaczom, które pozytywnie wpływają na pracę mózgu, znacznie poprawiają pamięć i spowalniają jej utratę. Sok z winogron posiada największą ilość antyoksydantów ze wszystkich owoców czy warzyw.

Badanie te są dowodem na to, że żywność i napoje bogate w przeciwutleniacze mogą pomóc zachować funkcje poznawcze i spowolnić utratę pamięci. Poza faktem, że picie soku z winogron poprawia naszą pamięć jest to przecież orzeźwiający i smaczny napój. Może jest to kolejny powód, aby karton soku winogronowego znalazł się w naszym koszyku, przecież nie bez przyczyny jest on nazywany „nektarem bogów”.

Justyna Ptaszyńska
Źródło: http://www.naturalnews.com/023591_grape_juice_health_aging.html

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM