czwartek, 12 lipiec 2012 20:47

Wiele typów urody a 4 pory roku

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Wiosna, lato, jesień i zima… to nie tylko cztery pory roku, to również cztery typy urody, które tworzą analizę kolorystyczną. Jej autorem jest szwajcarski nauczyciel malarstwa Johannes Itten, który twierdził, że każda osoba ma w sobie indywidualną paletę kolorów adekwatnych do pór roku. Lato i zima to typy chłodne, zaś pozostałe dwa (wiosna i jesień) to odcienie ciepłe. Analiza kolorystyczna pozwala na identyfikację typu urody konkretnej osoby oraz dobranie do niej m.in. odpowiedniego, efektownego makijażu oraz twarzowej fryzury.


Pani wiosna


Barwa naszych oczu, ust, włosów oraz skóry świadczy o tym, co możemy, a co nie. O co chodzi? Wiosna posiada delikatną karnację. Cera posiada barwę kości słoniowej, może mieć odcień złocisty. Opalenizna pani wiosny jest złota. Dlatego najlepsze będą jasne kolory. Włosy występują w kolorze ciepłym, mogą mieć odcień popielaty. Kobiety o tych rysach nie powinny farbować się na ciemno - to słowiański typ urody. Oczy są najczęściej zielone lub niebieskie, mogą mieć plamki na tęczówce.
Pani wiosna nie wygląda dobrze w ciemnych kolorach, powinna ubierać się w barwy jasne. Polecane kolory to: biały, brąz, beż, złoty, żółty, róż z nutą pomarańczy, czerwony, ciepły fiolet, niebieski morski i zielony.
Blondynki o niebieskich oczach powinny podkreślać oczy bardzo ciemnym tuszem do rzęs. Wiosna może używać różnych kolorów szminek, w szczególności łososiowym, ponieważ w nim jest jej do twarzy. Dobrym rozwiązaniem dla tego typu urody będzie także róż o odcieniu brzoskwiniowym.


Pani lato


Cechuje się cerą jasną i delikatną, posiada stosunkowo bladą karnację, nieodporną na działanie promieni słonecznych. Włosy kobiet o tym typie urody mogą mieć kolor jasny blond, ciemny brąz oraz popielaty. Oczy są mleczne. Kolory oczu to najczęściej szary, szaro-niebieski, niebiesko-zielony, jasnobrązowy. Między tęczówką a białkem oka jest mały kontrast. Na twarzy mogą pojawić sie piegi i zaczerwienienia.
Zalecane barwy to: biały, beż, żółty, srebrny, pudrowy róż, malinowa czerwień, pastelowy niebieski i pastelowy zielony.
Pani lato powinna dążyć do akcentowania oczu podczas robienia makijażu, dlatego najlepsze będą delikatne cienie, np. szaro-błękitne lub szaro-zielone, ale także pastelowo-różowawe lub lila. Typ urody lato może delikatnie zaznaczyć brwi beżowo-popielatym cieniem. Usta powinny być naturalne, bez przesadnie kontrastowych barw.


Pani jesień


Skóra pani jesieni jest gładka i jasna, pełna blasku i aksamitu, a karnacja ma ciepłą barwę kości słoniowej. W przypadku tego typu urody słońce często powoduje zmiany na skórze w postaci zaczerwienienia. Oczy mają kolor brązu, złotego brązu, zieleni. Oczy są magnetyczne i tajemnicze, mogą mieć odcień zielony i piwny. Polecane barwy: brąz i oranż, biel, żółć, brąz, czerwień, fiolet, niebieski, zieleń i czerń.
Pani jesieni pasują makijaże naturalne, bogate w ciepłe kolory z domieszką brązu, złota, bakłażanu i lilii. Warto unikać beżu o nietypowych, różowych odcieniach oraz czystej bieli.


Pani zima


Włosy kobiety o tym typie urody są ciemnobrązowe oraz dobrze odżywione i wyróżniają się pięknym blaskiem. Można spotkać panie zimy o włosach w odcieniu ciemnego blondu, jednak z czasem mają one tendencję do zmieniania w popielaty brąz. Cera o chłodnym zabarwieniu może mieć kolor porcelanowy i oliwkowy. Cera ma odcień nieco ziemisty, który uwidacznia się szczególnie po wyjściu na promienie słoneczne. Usta pani zimy mają chłodny koloryt. Nic dziwnego, w końcu to zimny typ urody. Szczególnie zalecane kolory pani zimy to żółć, brąz, róż, czerwień, fiolet, niebieski, zieleń i czerń.
Kobietom o tym typie urody pasują intensywne makijaże, które nie muszą być bardzo ciemne i wystarczy mocniej pomalować usta, a efekt będzie zauważalny. Jest to taki typ urody, do którego pasują mocne kredki pod oczami oraz czerwone, zaznaczone usta.


Barwa naszych oczu, ust, włosów oraz skóry świadczy o tym, że jesteśmy wtopieni w pory roku i z ich kolorystyki powinniśmy czerpać inspirację na każdy dzień.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM