sobota, 25 luty 2012 13:41

Stop zaskórnikom, czyli kilka słów o zwężaniu porów

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Są czarne, nieestetyczne, uciążliwe. Pozostawiają po sobie wgłębienia, czyli rozszerzone pory. Mowa o zaskórnikach, potoczne zwanych wągrami. Można sobie radzić z nimi na kilka sposobów.

Parówka i ręcznik

 

Zmyj makijaż, oczyść dokładnie twarz odpowiednim dla siebie mydłem lub żelem/pianką do mycia twarzy. Zagotuj 0,5 litra wody w czajniku. Przelej ją do naczynia takiego jak miska, rondel itp., nakryj głowę ręcznikiem i pochyl się nad parą. Przez kilka minut parująca woda będzie rozgrzewać skórę i doprowadzi do otwarcia porów. Dzięki temu po ok. 10 minutach cera będzie idealnie spulchniona, tak by można byłoby oczyszczać ją z zaskórników przy pomocy wacika lub chusteczki (nigdy gołej ręki). Z„luźnej” skóry łatwiej wyjdą wągry.

 

Możemy także zaparzyć rumianek zamiast zwykłej wody – będzie miał właściwości łagodzące. Po takim zabiegu należy przemyć skórę wacikiem zwilżonym wodą utlenioną (nie spirytusem kosmetycznym) lub delikatnym tonikiem. Ten ostatni ma za zadanie zwężać i zamknąć rozszerzone pory.

Pamiętajmy, aby parówkę wykonywać na wieczór, by w nocy skóra odpoczęła.

 

Łagodzenie po zabiegu

 

Po takim zabiegu należy przemyć skórę wacikiem zwilżonym wodą utlenioną (nie spirytusem kosmetycznym) lub delikatnym tonikiem. Ten ostatni ma za zadanie zwężać rozszerzone pory.

 

Peeling – cukier, sól i szczoteczka

 

Zamiast parówki możemy wykonać peeling. W sklepach znajdziemy drobno- i gruboziarnisty. Ten pierwszy należy stosować do delikatnej, wrażliwej cery. Warto postawić na maseczki peel-off, które nakłada się na twarz, a po kilkunastu minutach do pół godziny dosłownie ściąga się je z twarzy pojedynczymi warstwami. Plus – nie trzeba ich zmywać. Można także wykonać peeling domowy i użyć np. soli morskiej z oliwą z oliwek, cukru lekko zwilżonego wodą przegotowaną. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z miękkiej, nieużywanej szczoteczki do zębów i dodatkiem żelu lub innego płynu do twarzy i wykonanie peelingu.

 

Co proponują drogerie?

 

W sklepach kosmetycznych znajdziemy wiele toników i płynów do twarzy przeciw zaskórnikom. Warto z nich skorzystać. Możemy także sięgnąć po plastry na wągry, które nakłada się na nos i część policzków, odrywa się i usuwa niechciane zaskórniki. Ważne, by tonikiem przemywać twarz codziennie – łagodzi podrażnienia i przyczynia się do zamykania porów. Jeśli nasz problem jest duży i nic nam nie pomaga, umówmy się na wizytę w salonie kosmetycznym lub kierujmy się bezpośrednio do dermatologa.

 

Wiem, co jem

 

Nie zapominajmy o diecie. To, co jemy wpływa na kondycję naszej skóry. Jeśli sięgamy po szkodliwe produkty typu fast foody, słodyczne, solone potrawy, liczmy się z tym, że wszystko to zaśmieca nasz organizm, a niechciane produkty przemainy materii "wychodzą" skórą. Więc pijmy dużo wody mineralnej, jedzmy więcej warzyw niż owoców (bo mają cukier), siegajmy po lekkostrawne potrawy, pełnoziarniste pieczywo i produkty zbożowe. Mozemy wspierać się suplementami diety w postaci różnych tabletek witaminowych, ale nigdy nie zastąpią nam zdrowego jadłospisu.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM