piątek, 17 luty 2012 07:57

Sposoby depilacji woskiem

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Są zmorą każdej kobiety. Rosną za szybko, są za gęste, kłujące, nieestetyczne. Wymyślono już mnóstwo sposobów pozbycia się niechcianych włosków. Poznajmy bliżej metody depilacji woskiem.

 

Przygotowanie do zabiegu

 

Na depilację woskiem może sobie pozwolić niemal każda kobieta, która chce na kilka tygodni pozbyć się włosów z nóg, przedramion, okolic bikini i pach. Współcześnie istnieją różne jego rodzaje, dostosowane do potrzeb każdej skóry – zwłaszcza wrażliwej. Musimy odpowiednio przygotować skórę na te formę depilacji. Po pierwsze włoski muszą mieć określoną długość, minimalnie 2-3 milimetry. Skóra musi być oczyszczona, odtłuszczona i sucha, nie stosujemy przed zabiegiem żadnych balsamów, kremów i jakichkolwiek kosmetyków do skóry. Nie korzystamy z metody depilacji woskiem, kiedy na skórze mamy zbyt wiele podrażnień, krostek, niezagojonych ran, strupków czy nawet wypukłych znamion. Wosku nie powinny stosować osoby ze zbyt wrażliwą, alergiczną skórą i rozszerzanymi naczynkami oraz korzystające w nadmiarze ze słońca lub solarium. Większość chorób skóry także wyklucza sięganie po wosk.

 

Wosk z drogerii

 

W sklepach z kosmetykami znajdziemy ofertę kilku wiodących producentów. Wosk zakupiony w drogerii jest niedrogi, jego cena waha się od 9 do 20 zł. Paski, które zawiera jedno opakowanie starczają na kilka razy, zatem jest to rozsądny zakup. Jeśli nie umiemy z nich korzystać, możemy skonsultować się z kosmetyczką. Każdy zestaw zawiera kilka plastrów z woskiem, może być to również wosk cukrowy, nasączaną chusteczkę, oliwkę lub krem po depilacji kilkakrotnego użytku. Aby rozwiać wątpliwości i przybliżyć korzystanie z plastrów, poniżej znajduje się instrukcja ich użycia:

 

1.       Na oczyszczoną, odtłuszczoną skórę, np. na łydkę, nakładamy rozgrzany plaster. Możemy go ocieplić na różne domowe sposoby: położenie na       kaloryfer, przyłożenie do lampy – wówczas wosk szybko się zacznie topić

2.       Odklejamy jedną część, sprawdzając, czy wosk nie będzie nas zbytnio parzył

3.       Przykładamy w miejsce, z którego chcemy pozbyć się włosków zawsze w kierunku ich rośnięcia

4.       Przykładamy bardzo starannie i równo, pocieramy plaster, tak aby każde miejsce przylegało do skóry i trzymamy chwilę

5.       I teraz najważniejsze – zrywamy pasek od przeciwnej strony, czyli wyrywamy włoski jednym, intensywnym ruchem po dość ostrym kątem!

 

Możemy ponownie przyłożyć ten sam plaster, jeśli nie uchwycił wszystkich włosów.

 

Po skończonej depilacji przemywamy skórę nasączoną chusteczką, która jest na wyposażeniu, a na koniec wcieramy oliwkę, krem lub inny kosmetyk po depilacji, który jest w zestawie wraz z plastrami. Dodatkowo plastry są wzbogacane np. aloesem, który łagodzi podrażnienia. Dlatego w sklepach spotkać możemy wosk w kilku kolorach, np. zielonym, różowym. Wynika to z substancji w nich zawartych.

 

Woskowanie w salonie

 

Gabinety kosmetyczne oferują nam depilację nie tylko plastrami. Coraz popularniejsza staje się metoda bezpaskowej depilacji. Kosmetyczka na oczyszczoną, suchą skórę patyczkiem nakłada grubą warstwę podgrzanego, roztopionego wosku. Po kilku sekundach jednym zdecydowanym ruchem odrywa za pomocą końcówki patyczka zastygnięty wosk. Skóra po takiej metodzie depilacji jest mniej zaczerwieniona niż po domowych plastrach. I, co dla wielu najistotniejsze, wyrwanie włosków jest mniej bolesne. Kosmetyczka stosuje profesjonalne preparaty na skórę i ma pod kontrolą każdą niepokojącą reakcję. Oczywiście nie poleca tej metody osobom mających popękane naczynka. Jednak wizyta w salonie jest bezpieczniejsza niż samodzielne wykonanie zabiegu w domu – jesteśmy pod okiem profesjonalisty, który zanim wykona zabieg, przeprowadza konsultację. Możemy także sięgnąć po inną depilację woskiem, mianowicie rozgrzany wosk można nakładać patyczkiem lub specjalnym aplikatorem roll-on. Wówczas kosmetyczka do pozbycia się włosków stosuje suche plastry.

 

Cukier na włoski

 

Najtańszą metodą depilacji jest zrobienie własnego zestawu. Wystarczy zakupić same plastry i zrobić pastę cukrową.  Potrzebujemy:

 

-  2 szklanek cukru

-  ¼ szklanki wody

-  ¼ szklanki soku z cytryny

 

 

Jak to zrobić? Oto przepis:

 

Należy wymieszać podane składniki w rondlu na średnim ogniu do uzyskania jednolitej masy w kolorze bursztynu. Pastę przelewamy do plastikowego pojemnika lub blachy i czekamy aż ostygnie. Starajmy się nie dopuścić to zlepienia masy. Tak przygotowaną pastę nakładamy drewnianym patyczkiem równomiernie na oczyszczoną skórę w kierunku wzrostu włosa, aż zastygnie. Przykładamy plaster i zrywamy przeciwnie do kierunku nakładania jednym, zdecydowanym ruchem. Po depilacji stosujemy oliwkę, która zbierze pozostałości po masie oraz łagodny płyn, krem, balsam po depilacji. 

Related items

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM