sobota, 31 marzec 2012 20:02

Sińce, obrzęki, zmarszczki - jak sobie z nimi radzić?

Written by
Rate this item
(1 Vote)

To jedna z najwrażliwszych stref ciała. Świadczy o naszym stanie zdrowia i samopoczuciu. Łatwo ulega podrażnieniom, szybko pojawiają się na niej zmarszczki. O czym mowa? O okolicach oczu. Oto kilka rad, jak należy o nie dbać.

 

Co w oko kole?

 

Należy szczególnie dbać o skórę wokół oczu. Jest kilka sposobów na obrzęki, sińce i zmarszczki, ale trzeba pamiętać, że pielęgnacja musi być dostosowana indywidualnie do każdego. Obrzęki i sińce pojawiają się przez za mała liczbę godzin snu, przemęczenie, stres czy złe odżywianie.  Niekwestionowaną przyczyną pogorszenia stanu cery jest palenie papierosów. Co nam pomaga?

 

Na obrzęki

 

Najpierw sen, potem dieta, a na końcu kosmetyki. Zatem śpimy tyle, ile potrzebuje nasz organizm na regenerację. Zmieniamy nawyki żywieniowe – pijemy dużo wody mineralnej, jemy owoce i warzywa, rezygnujemy ze słodyczy, kawy i alkoholu. Do diety dołączamy aktywność fizyczną – ważne jest pobudzanie krążenia. Na końcu pomagają nam zimne okłady na oczy, wywar ze świetlika oraz kremy pod oczy zawierające odpowiednio dobrane składniki.

 

Nie tak łatwo z sińcami

 

Niestety mogą być one genetyczną cechą naszej urody. To nie znaczy, że nie możemy z nimi walczyć. Wiele osób pod oczami ma stałe cienie. Tu także wystarcza odpowiednio zbilansowana dieta, ruch, który usprawni przepływ krwi i limfy oraz pielęgnacja. Sięgajmy wówczas po kremy rozjaśniające cienie, w drogeriach jest ich duży wybór. Do makijażu dziennego dołączamy korektor przeznaczony do tuszowania cieni.

 

Zmarszczka zmarszczce nierówna

 

Pierwsze zmarszczki pojawiają się już około 25 roku życia. U niektórych wcześniej, u innych później widoczne są małe, cienkie kreseczki tzw. kurze łapki podczas np. śmiania się. Nie należy od razu się przerażać i sięgać po najdroższe kremy anti-ageing. Podstawą jest nawilżanie okolic oczu, bowiem odwodniona skóra ulega „załamaniom”, które się pogłębiają. Możemy stosować delikatne kremy pod oczy o właściwościach nawadniających, chroniących przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi (słońce, wiatr, mróz). Osoby o cieńszej skórze muszą szczególnie dbać o okolice oczu, ponieważ zmarszczki na ich skórze są zdecydowanie bardziej widoczne.

 

Bezwzględnie zakazane

 

Jeśli chcemy zachować okolice oczu w odpowiedniej „kondycji” przez dłuższy czas, pamiętajmy o kilku prostych zasadach:

 

- unikajmy słońca, a jeśli korzystamy z lata, chrońmy oczy okularami przeciwsłonecznymi i   

  nakładajmy krem z filtrem

- jeśli jesteśmy bywalcami solarium, także pamiętajmy o ochronie okolic oczu – zakładajmy specjalne

  okularki ochronne. Tego bagatelizować nie wolno!

- stosujmy odpowiednio dobrane kosmetyki do demakijażu oczu, najlepiej takie, które dodatkowo

   natłuszczają skórę, tzw. dwufazowe płyny do demakijażu. Ważne, aby płyn lub mleczko były

   przeznaczone tylko do zmywania oczu

- podczas zmywania tuszu do rzęs nie pocierajmy oczu! Starajmy się wykonywać ruch ściągający w

  dół, a nie na zewnątrz oka. Najgorsze jest pocieranie oczu w prawo i lewo

- starajmy się nie używać wodoodpornego tuszu do rzęs – jest zdecydowanie trudniej zmywalny, co

  powoduje dłuższe zmywanie oczu, a tym samym niekorzystne pocieranie

- zmywamy się tylko wacikiem kosmetycznym, kawałkiem waty, ale nigdy czymś ostrzejszym (nawet chusteczką, o ile nie jest to profesjonalna

  chusteczka do demakijażu).

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM