wtorek, 20 marzec 2012 19:45

Siłownia czy masaż odchudzający?

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Na odchudzanie wymyślono już wszystko. Począwszy od ruchu, poprzez dietę, na cudownych tabletkach kończąc. Porównajmy dwa różne sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej – masaż odchudzający dla leniwych i siłownię dla aktywnych.

 

Masujemy i ugniatamy

 

Masaż odchudzający polega na ugniataniu i odpowiednim sposobie masowania tych partii ciała, w których gromadzi się niechciany tłuszcz. Wykonuje go profesjonalny, certyfikowany masażysta w salonie kosmetycznym, odnowy czy swoim gabinecie. Jednym z jego rodzajów jest masaż antycellulitowy – bardzo skuteczny, gdyż ugniatane są te partie ciała, na których pojawia się pomarańczowa skórka. W ten sposób ręce masażysty pobudzają krążenie krwi w tych miejscach, a my leżymy, relaksując się.  Tego nie dokona żaden przyrząd na siłowni. Podobne działanie na skórę wykazują bańki chińskie. Jest to opcja odchudzania dla leniwych osób, które nie lubią wyciskać siódmych potów na sali treningowej oraz dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą podejmować wysiłku fizycznego. Pamiętajmy także, że na każdego działa inna metoda.

 

Siła i wola do działania

 

Jeśli jesteśmy zmotywowani do działania na rzecz redukcji tkanki tłuszczowej, wybierzmy siłownię. To dobre rozwiązanie, gdyż zyskują na tym nasze mięsnie, które bardzo się wzmacniają i rozciągają. Ruch zawsze poprawi nam samopoczucie. Wysiłek fizyczny doprowadza do uwolnienia się endorfin – hormonów szczęścia. Dlatego po jakiejkolwiek formie aktywności ruchowej czujemy się pełni energii i szczęśliwsi.  Na siłowni możemy znaleźć ćwiczenia na każde mięśnie. Jeśli odwiedzimy salę do ćwiczeń dwa razy w tygodniu, po kilku tygodniach nasze coś się zmieni w naszym ciele – nabierze jędrności poprzez wzmocnienie mięsni i usprawnienie przepływu krwi w organizmie. Pamiętajmy jednak, że trening siłowy musi być przeprowadzany na początku pod okiem instruktora, który dobierze ćwiczenia specjalnie dla nas z założeniem, co chcemy osiągnąć.

 

Kompleksowe odchudzanie

 

To, czy wybierzemy siłownię czy masaż odchudzający albo jedno i drugie, zależy tylko od nas. Musimy wsłuchać się w swoje ciało i wiedzieć, co nam zaszkodzi, a co pomoże. Nie ma co liczyć, że sam masaż zredukuje cellulit, jeśli przez osiem godzin w pracy siedzimy przy komputerze, potem w domu kładziemy się przed telewizor. Ważne jest kompleksowe dobranie sposobów na odchudzanie. Nie schudniemy, jeśli po wieczornej siłowni sięgniemy po frytki lub obfity obiad. Nie działają tabletki redukujące masę, jeśli i tak pijemy gazowe napoje lub jemy późnym wieczorem. Masaż nie zlikwiduje cellulitu, jeśli nie przerwiemy złych nawyków i przyzwyczajeń. 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM