Print this page
niedziela, 20 maj 2012 18:48

Niedoceniane królestwo mydełek Featured

Written by Anita Karpińska
Rate this item
(1 Vote)

Oczyszczają i pielęgnują skórę. Jeśli wybierzesz odpowiednie, stanie się twoim najlepszym przyjacielem w codziennej pielęgnacji. Są niezbędne dla utrzymania higieny. Produkuje się je tradycyjnie, mieszając sodę kaustyczną z tłuszczem. Ta zasadowa mieszanka zmienia kwaśne pH skóry, dlatego nowoczesne mydła zawierają wiele składników łagodzących i odżywczych.


 

Pachną, masują i nawilżają

 

Odrobina siarki, która ma właściwości dezynfekujące, dobrze wpływa na skórę ze skłonnością do przetłuszczania się. Ekstrakty z ziół, np. rumianku, łagodzą podrażnienia.  Wyciągi z miodu, ziaren zbóż i oleje roślinne dostarczają składników odżywczych i nawilżających. Inne mydełka delikatnie peelingują, masują i ujędrniają naskórek, są pomocne w walce z nieestetyczną skórką pomarańczową.


Półki mydlarni kuszą wielobarwnymi pachnącymi kostkami, w których zatopione są zioła, kwiaty, muszle, a nawet ziarenka kawy. Dekoracyjne mydła doskonale ozdobią nasze łazienki oraz będą miłym prezentem dla bliskich. Producenci prześcigają się w pomysłach i co jakiś czas wymyślają wciąż nowe, które mają na celu uatrakcyjnienie naszej codziennej higieny. Reklamy, podobnie jak i przed wojną, zapewniają nas, że myjąc się mydłem z jedwabiem, perłami, mlekiem lub bawełną nasza skóra stanie się idealna. Niektóre prestiżowe firmy kosmetyczne, których produkty są rozprowadzane tylko w aptekach, pozostają przy tradycyjnym asortymencie i dzięki temu w aptekach takie mydło jest dalej obecne.

 

Jednak pamiętajmy, że rynek, również kosmetyczny, naszpikowany jest produktami, które tworzone są wyłącznie dla celów zarobkowych, a nie dla naszego dobra. Co więcej, mydło ma zawsze odczyn zasadowy, co sprawia, że po długotrwałym stosowaniu bardzo odtłuszcza skórę i zmienia odczyn skóry z kwaśnego na zasadowy. Twoje ciało po zastosowaniu mydła staje się bardziej wrażliwe, przesuszone i podatne na alergie i to bez względu na jego typ. Choć zdecydowanie polecam produkty naturalne to jednak wszystko co nas otacza ma swoje dobre i złe strony. Najbezpieczniejsze rzeczy to te pochodzące z zaufanego źródła. A osobami, którym najbardziej ufamy jesteśmy my sami, więc może warto zrobić coś samodzielnie?


Ręcznie robione mydełka

 

Są delikatne, nie pozbawiają naszej skóry własnego nawilżania, nie ma w nich syntetycznych konserwantów, zapachów czy kolorów, które byłyby niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ręcznie robione mydełka także efektywnie zabijają bakterie bez używania preparatów szkodliwych dla skóry i zdrowia. Są proste w składzie, bezpieczne i z naturalnych składników jak oliwa z oliwek, kozie mleko, olej kokosowy, olej palmowy nierafinowany, z ogromną zawartością karotenu, lub inne oleje spożywcze, masło karite, olejki eteryczne, naturalne eksfolianty (wspomagają złuszczanie) takie jak płatki owsiane, siemię lniane lub płatki nagietka. Możemy kontrolować zawartość składników w naszym mydle i dokonywać wyborów zgodnych z naszym upodobaniem, co do składu lub zapachu, a także działania.


Baw się!

 

Stara, dobra, szara kostka przez lata pokazała nam, co znaczy ewolucja. Pomyśleć, że nie tak dawno kostka mydła służyła nie tylko do mycia zarówno ciała, jak i włosów, ale prano w niej także ubrania. Stopniowo przybierała coraz atrakcyjniejszą formę, nabierała kolorów, zapachów i właściwości pielęgnacyjnych. Dziś półki drogeryjne uginają się od najróżniejszych kostek, ale prawdziwy zawrót głowy odczuwamy, wchodząc do mydlarni – bogactwo kolorów, kształtów i zapachów prawdziwie apetycznie wyglądających mydełek wprawia nas w nie lada zachwyt. Pozostaje dać się oczarować i wypróbowywać coraz to nowe wynalazki.


Skoro Twoje życie nie jest szare, mydło niech również takie nie będzie. Baw się kolorem, kształtem, zapachem i cudownymi właściwościami kosteczki.

 

Related items