piątek, 16 grudzień 2011 19:09

Na krzywy ryj

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Nie od dzisiaj wiadomo, że Japończycy nie są do końca normalni i nie należy ich traktować poważnie. No bo jak sensownie rozmawiać z ludźmi, którzy wymyślili np. Hello Kitty? Cóż... W obliczu pozostałych japońskich wynalazków Hello Kitty nie było szczególnie groźne – po zmądrzeniu gadżety te można było bez strat dla zdrowia umieścić tam, gdzie ich miejsce. W kuble na śmieci.


Na różowych zabaweczkach dla trzynastolatek, a także starszych dziewcząt i pań, którym wydaje się, że z różowym pluszakiem im do twarzy (słowo – klucz: WYDAJE), japońska fantazja niestety się jednak nie kończy. Przez wiele lat – na całym świecie – ortodonci walczyli z wadami zgryzu, prostując finezyjnie powyginane uzębienie. Tymczasem Japończycy – rzecz jasna – wpadli na lepszy pomysł. Zaczęli zęby krzywić.


Atrakcyjne inaczej


Skądinąd genialny w kwestiach technicznych naród ten doszedł do wniosku, że panie z krzywymi zębami są dla panów bardziej atrakcyjne.  Poprzez swoją niedoskonałość miały sprawiać wrażenie bardziej dostępnych, łatwiej osiągalnych dla mężczyzn, którzy w innym wypadku uznaliby je za „nie ze swojej ligi” (co swoją drogą stanowi pobożne damskie życzenia – żaden jeszcze mężczyzna nie przyznał się do tak wypaczonego rozumowania). Wracając do japońskich pomysłów – obywatele Kraju Kwitnącej Wiśni gotowi są płacić setki, a nawet tysiące dolarów za profesjonalne skrzywienie uzębienia. Chore? Oczywiście. W realiach Japonii natomiast zupełnie normalne.


Towar nieeksportowy


Nie wydaje się jednak, żeby moda ta mogła wykroczyć poza granice kraju. To chyba jedyny pozytywny aspekt – pokazuje bowiem, że nie wszystkim narodom na szyjach zaciska się pętla bezmyślności. W Polsce, co prawda, nie brakuje wszelakiego naśladownictwa, które nierzadko przyjmuje doprawdy zdumiewające formy, to jednak nie jest jeszcze najgorzej. Czy to tylko kwestia czasu? Oby nie. Nie będzie jednak niczym zaskakującym, jeżeli liczba chętnych na usługi ortodontyczne wkrótce nieco zmaleje.

 

 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM