poniedziałek, 01 grudzień 2014 01:19

Kosmetyki dla mężczyzn do pielęgnacji twarzy

Written by SK
Rate this item
(1 Vote)

Mężczyzna także ma prawo do ładnego wyglądu. Jednak sama woda po goleniu o wyjątkowo męskim zapachu oraz regularna wizyta na siłowni nie wystarczy, ponieważ męska skóra również potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i troski. Jakich kosmetyków potrzebuje mężczyzna do codziennej pielęgnacji?

Pielęgnacja męskiej twarzy

 

Mężczyznom również zdarzają się niedoskonałości skórne, dlatego do codziennej pielęgnacji powinien włączyć zabiegi oczyszczające. Większość mężczyzn ma bowiem cerę tłustą, a wraz z nią pojawią się wypryski, zaskórniki i pryszcze. Dlatego wśród kosmetyków dla mężczyzn powinien znaleźć się odpowiedni preparat myjący, najlepiej żel, który oczyszcza skórę z nadmiaru sebum i odświeża ją i tonizuje. Do codziennej pielęgnacji mężczyzna powinien używać także kremu, który zastosuje na twarz oraz szyję, czyli obszar poddawany zabiegom golenia, a przez to wyjątkowo narażony na podrażnienia. Specjalnie dla panów o delikatnej cerze, kremy dla mężczyzn po goleniu zawierają składniki silnie łagodzące i dające efekt ukojenia i chłodzenia. Krem do twarzy dla mężczyzn, podobnie jak damski, powinien mieć działanie dostosowane do rodzaju cery. Może być zarówno silnie nawilżający, jak też matujący, odżywczy oraz zawierać filtry UV. Panowie również mogą korzystać z preparatów pod oczy oraz przeciwzmarszczkowych. Jednak ze względu na to, że skórą męska różni się znacznie od kobiecej, ponieważ jest grubsza, jej naskórek szybciej się złuszcza i jest częściej poddawana mechanicznym podrażnieniom, nie należy stosować kosmetyków przeznaczonych dla pań.

 

Golenie męskiego zarostu

 

Golenie twarzy to oczywiście domena mężczyzn. Tutaj nie wystarczy jednak zmiękczenie zarostu mydłem, ogolenie się i wytarcie do sucha. Kosmetyki do golenia dla mężczyzn to cały arsenał różnych preparatów, które dobiera się w zależności od rodzaju cery oraz twardości zarostu. Każdy mężczyzna powinien mieć na swojej półce przede wszystkim odpowiedni preparat zmiękczający zarost w postaci pianki, żelu lub kremu. Te preparaty powinny na tym etapie działać ochronnie na skórę i przygotowywać ją na mechaniczne podrażnienia podczas golenia. Niezmiernie ważny jest także balsam po goleniu, zawierający składniki łagodzące, jak witaminę E, prowitaminę B5, czy także specjalne ekstrakty chłodzące, jak wyciąg z mięty. Balsamy po goleniu powinny także skutecznie dezynfekować skórę poddaną zabiegowi golenia. Zamiast balsamu, często stosowana jest również woda po goleniu. Ona również powinna zawierać odpowiednie formuły, które łagodzą i nawilżają skórę. Często takie kosmetyki zawierają aloes, który ma działanie przyspieszające regenerację skóry. Więcej kosmetyków dla mężczyzn znajdziesz na niveamen.pl

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM