niedziela, 26 luty 2012 23:16

Koniec z błyszczącą cerą!

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Tłusta skóra jest dla wielu kobiet prawdziwym problemem. Nie tylko dlatego, że wyglądamy na zmęczone, makijaż nam się rozpływa czy źle wychodzimy na zdjęciach. To przede wszystkim cera wymagająca pilniejszej pielęgnacji.

Mycie to podstawa!

 

Podstawą jest mycie twarzy odpowiednio dobranym kosmetykiem. Może to być żel, pianka, czy specjalistyczne mydło do twarzy. Ważne, aby nie wysuszać cery, gdyż produkuje wówczas ona więcej łoju, by „nadrobić” utratę naturalnej powłoki. Najlepiej stosować wodę przegotowaną lub termalną, którą dostaniemy w aptece.

 

Czym smarować twarz?

 

Po umyciu twarzy rano nakładamy krem odpowiedni do potrzeb cery. Powinien mieć właściwości nawilżające. Kwestią indywidualną jest, czy będzie też matujący. Nie istnieje jeden specjalistyczny krem dla każdego, kto ma tłustą skórę. Niektóre kremy blokują wydzielanie zbyt dużej ilości łoju. Krem musi być rzadki, o delikatnej, bardzo lekkiej konsystencji. Warto trzymać go w lodówce lub przy oknie, by był zimny (dobry trik zwłaszcza latem)

 

Ważne, jak zmywasz makijaż

 

Makijaż należy zmywać lekkim płynem do demakijażu. Niepolecane są mleczka, które pozostawiają tłusty filtr na twarzy. Starajmy się nie pocierać zbyt mocno twarzy, by jej nie podrażniać.

 

Polecane maseczki

 

Do tłustej cery przyda się maseczka z drożdży spożywczych. 1/3 kostki należy rozgnieść w miseczce, dodać łyżkę mleka i wymieszać na bardzo gęstą papkę. Nałożyć na oczyszczoną twarz i pozostawić na 20 minut do momentu aż całkowicie zaschnie. Zmyć letnią wodą. Maseczka nie ma przyjemnego zapachu, ale jest bardzo skuteczna.

 

Oprócz powyższego sposobu, skorzystaj z klasycznej maseczki ogórkowej. Na oczyszczona twarz nałóż pokrojone plastry zielonego ogórka. Pozostaw je na 10 minut. Po zastosowaniu tej maseczki cera jest naprawdę odświeżona i matowa.

 

Co możesz zrobić w ciągu dnia?

 

Zanim „przypudrujesz nosek”, użyj cienkich bibułek kosmetycznych. Dostaniesz je niemal w każdej drogerii – są bardzo praktyczne, gdy chcesz zmatowić twarz. Potem sięgnij po puder matujący, najlepiej nanieś go przy pomocy gąbki. Pamiętaj – puder nie może być zbyt ciemny, gdyż osiada i pozostawia „plamy” w najbardziej tłustych partiach skóry.

 

Czego nie robić!

 

Nie przecierać spirytusem salicylowym – pozornie cera stanie się gładka i matowa, ale tylko przez chwilę. Potem zacznie produkować więcej łoju, gdyż została przesuszona i musi wrócić do równowagi

 

Nie stosować tłustego kremu na twarz na co dzień – chyba że jesteśmy na stoku narciarskim i potrzebujemy ochrony przed mrozem i ostrym słońcem

 

Nie wycierać twarzy rękami! Pamiętajmy, że na dłoniach gromadzi się mnóstwo bakterii, które w styczności z cerą pogarszają jej stan

Niewskazane jest także korzystanie ze słońca i solarium – choć na chwilę skóra „wyschnie” i będzie gładka, to po lecie lub kilkuminutowej wizycie w solarium będzie potrzebowała regeneracji, co znaczy, że jeszcze bardziej zacznie się przetłuszczać.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM