piątek, 30 październik 2015 11:17

Jak usunąć worki pod oczami?

Written by SK
Rate this item
(1 Vote)

Czym są, albo czym mogą być występujące worki pod oczami. Jest to nic innego jak łagodny obrzęk skóry pod oczami. Czasami mogą one być wynikiem przepukliny tłuszczowej, jednak jest to rzadkie. Przyczyn ich powstawania może być wiele. Najczęściej wymienianymi są alergie, krótki sen, a nawet czynniki dziedziczne oraz niektóre choroby, i przede wszystkim wiek, ponieważ worki pod oczami tworzą się wraz z wiekiem.

 

 

Jak się pozbyć tego nieestetycznego problemu?

 

W przypadku powstania worków pod oczami należy przede wszystkim ustalić przyczynę tego stanu rzeczy. Pozwoli to zwiększyć skuteczność prób ich zlikwidowania. Warto udać się więc do lekarza na wizytę konsultacyjną. Problem ten może być przykładowo powodem alergii np. na jakieś składniki pokarmowe. Wówczas najskuteczniejszym sposobem będzie odstawienie alergenu oraz przyjmowanie odpowiednich leków na alergię. Warto również rozważyć przyjmowanie suplementów witaminowych, które poprawiają kondycję skóry i okolic oczu. Jednak jakie metody będą skuteczne w przypadku nie wystąpienia alergii?

Domowe sposoby na ratunek

 

Przyczyn powstawania worków może być więcej, dlatego też sposoby radzenia sobie z nimi są różne. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż cienka skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa na różnego rodzaju środki mogące wywołać podrażnienia. Dlatego należy pamiętać, aby metody walki z workami pod oczami były możliwie jak najbardziej łagodne oraz naturalne.

Istnieją domowe sposoby na walkę z tym przykrym problemem natury estetycznej. Różne kremy pod oczy czy maseczki itp. można stosować z powodzeniem równolegle z innymi sprawdzonymi sposobami. Przykładem mogą być: okłady z plasterków zielonego ogórka, ciepłe okłady z herbaty lub świetlika (działa on przeciwzapalnie i antybakteryjnie oraz likwiduje obrzęki pod oczami), papka z surowego ziemniaka, metoda zmrożonej łyżeczki, okłady z alg (poprawiają krążenie, nawilżają i regenerują skórę). Są to domowe i przede wszystkim sprawdzone metody walki z workami pod oczami. Jednak, może się zdarzyć, że nie zawsze będą one wystarczające.

 

Medycyna estetyczna w walce z workami pod oczami

 

W przypadku gdy domowe sposoby się nie sprawdzają, dobrym sposobem może okazać się mezoterapia. Zabieg usuwania worków pod oczami opiera się na mikronakłuciach, które pobudzają przepływ krwi zwiększając dotleniane tkanek i usuwanie toksyn. Zwiększa się wówczas produkcja kolagenu oraz elastyny, co sprawia, że nasza skóra odzyskuje jędrność. W przypadku wystąpienia wcześniej wspomnianej przepukliny tłuszczowej, można podawać koktajle pobudzające lipolizę.

Inną metodą jaką oferuje medycyna estetyczna są zabiegi termoliftingu RF. Często łączy się je z zabiegami kojącymi takimi jak np. masaże kriogeniczne. Zabieg ten obejmuje ogrzewanie okolic oczu z użyciem urządzenia z certyfikacją medyczną przy pomocy fal radiowych, które emitowane są przez specjalną głowicę. Temperatura przekazuje energię do włókien kolagenowych skóry właściwej, która powoduje ich skrócenie, efektem czego jest kompleksowa odnowa skóry, poprawa jej jędrności oraz zminimalizowanie zmarszczek grawitacyjnych.

Oprócz wyżej wymienionych metod radzenia sobie z workami można stosować również masaże kolbami kriogenicznymi. Zabieg ten ma na celu zmniejszanie opuchlizny, poprawianie krążenia krwi i uszczelnianie naczyń krwionośnych, czego efektem jest zlikwidowanie obrzęków, a także zrelaksowanie skóry w okolicach oczu. Kolby wypełnia się błękitną wodą morską i następnie schładza, by w kolejnym etapie przesuwać je również po powiekach. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko doskonały efekt zlikwidowania worków pod oczami, ale także wrażenie przebywania w krystalicznie czystej wodzie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wszelkie otrzymane dzięki zabiegom efekty powinny zostać podtrzymane przez odpowiedni styl życia. Według specjalisty lek. med. Marioli Malickiej, pacjenci powinni dbać o odpowiednią ilość snu, detoksykację organizmu oraz ćwiczenia poprawiające ukrwienie skóry okolic oczu.

 

 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM