poniedziałek, 28 maj 2012 16:20

Cudowna moc kofeiny

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Większość z nas nie rozpoczyna dnia bez filiżanki gorącej kawy lub herbaty, jednak oprócz dodatkowej dawki energii mają one dodatkowe zalety.

Kofeina

 

W herbacie oraz kawie znajduje się kofeina, która ma cudowny wpływ na naszą urodę. W wyniku oddziaływania na naczynia krwionośne kofeina powoduje ich kurczenie co w  efekcie prowadzi do zmniejszenia widocznych zaczerwień, a także popularnych cieni pod oczami. Większość kobiet skarży się na skórkę pomarańczowa, którą można pokonać kofeiną.

 

Nieestetyczne cienie pod oczami

 

U większości z nas po nocy pojawiają się cienie pod oczami, czasami są one wynikiem przemęczenia. Do ich zwalczenia można zastosować herbatę. W tym celu należy wrzucić dwie torebki herbaty , po czym zalać wrzątkiem i parzyć mniej więcej przez trzy minuty. Podczas parzenia zwracajmy uwagę na czas , ponieważ po upływie pięciu minut herbata wydziela substancje neutralizujące działanie kofeiny. W następnej kolejności należy wyjąć torebki , odcisnąć z wody po czym włożyć na około 10 minut do zamrażalnika. Po upływie tego czasu w celu zlikwidowania cieni konieczne jest nałożenie torebek na oczy na mniej więcej dziesięć minut. Kofeina jest idealnym rozwiązaniem na walkę z sińcami oraz opuchlizną oczu.

 

Koniec ze skórką pomarańczową

 

Większość kobiet nieustannie walczy z uporczywym cellulitem, aby go pokonać będziemy potrzebować  grubo mieloną kawę, którą w następnej kolejności należy wymieszać oliwą z oliwek lub olejkiem kokosowym, który dodatkowo nawilży skórę. Uzyskaną masę należy schłodzić w lodówce na chwilkę przed jej nałożeniem. Schłodzoną ,,papkę” wmasować okrężnymi ruchami we wszystkie miejsca dotknięte cellulitem. Dzięki temu poprawi się cyrkulacja krwi, a także nastąpi skurczenie naczyń krwionośnych.

 

Dodatkowe działanie kofeiny

 

Czarna herbata to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na trądzik różowaty, posiadających rumieńce lub nieestetycznie wyglądające zaczerwienienia. W celu ich zlikwidowania należy zaparzyć dwie torebki herbaty i przygotować mocny napar, po odciśnięciu torebek wyrzucamy je. Wcześniej przygotowany napar wlewamy do pojemnika na kostki do lodu, po czym umieszczamy w zamrażalniku. Po zamarznięciu naparu owijamy kostki płótnem i przykładamy na miejsce dotknięte trądzikiem, rumieńcem lub zaczerwienieniem.

 

Napój życia

 

Według naukowców z Narodowego Instytutu Zdrowia kawa zmniejsza ryzyko śmierci. W składzie kawy można znaleźć różne substancje bioaktywne, a także sporą ilość antyoksydantów.  Według przeprowadzonych badań u mężczyzn pijących kawę zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka prostaty, w przypadku osób nie pijących kawy poziom ryzyka wzrasta o 60 %. Antyoksydanty znajdujące się w kawie wpływają na poziom hormonów płciowych, a także  metabolizowanie glukozy. Kawa zmniejsz ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego, raka piersi, chorobę Parkinsona, kamicę żółciową, a także marskość wątroby.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM