Większość z nas nie rozpoczyna dnia bez filiżanki gorącej kawy lub herbaty, jednak oprócz dodatkowej dawki energii mają
środa, 24 listopad 2010 01:39

Zabójca w białych rękawiczkach

Written by Redakcja
Rate this item
(0 votes)

Dyskretna, ponoć, może być matematyka. Perfumom nie wypada. A jednak, czego najlepszym przykładem jest Hugo Boss Deep Red - najpiękniejsza "dyskretna" kompozycja, jaka kiedykolwiek powstała. Subtelna, delikatna, pociągająca, a do tego skrywająca ogromną siłę. Istny zabójca w białych rękawiczkach!

 

 

Porównanie to nie jest tak do końca pozbawione sensu. Z kobietą pachnącą Deep Red nie ma szans żaden mężczyzna. Perfumy te zniewalają urokiem i wdziękiem. I niech nikogo nie zmyli kwiatowo-owocowa kompozycja! Można by nawet zastanawiać się, dlaczego perfumy te trafiły właśnie do najpopularniejszej kategorii. Wszak ich charakter, znacznie bliższy tytułowej "Głębokiej Czerwieni", ma wydźwięk znacznie bardziej orientalny.

 

Obiektywnie rzecz biorąc - bo z subiektywnego punktu widzenia zaczyna już brakować pochlebnych przymiotników - kompozycję otwierają nuty klementynki, czarnej porzeczki, soczystej pomarańczy, mandarynki i gruszki. Na tym kończą się owoce. Serce zdominowane jest przez kwiaty - tuberozę, jaśmin i hibiskus oraz imbir, prawdziwą gwiazdę wieczoru. Podstawa natomiast, ciepła i słodka jednocześnie, łączy w sobie nuty sandałowca, kalifornijskiego cedru, piżma i wanilii.

 

Deep Red od Hugo Bossa to dzieło stricte wybitne. Mimo już dziewięciu lat obecności na rynku, wciąż sprzedaje się znakomicie, a wiele kobiet - spróbowawszy w chwilę po prezentacji - kupuje je do dzisiaj. Trudno się dziwić, brakuje bowiem kompozycji tak charakterystycznych, a jednocześnie subtelnych. Nie sztuką jest przygotować zapach ostry i namolny, który na długo zostanie zapamiętany. Takie perfumy powstawały i cały czas powstają pod dyktando projektantów mylnie przekonanych o własnym "nosie" marketingowym. Prawdziwą sztuką natomiast jest stworzyć perfumy, które zapamiętane zostaną mimo - a może dzięki - swojej subtelności i co by nie mówić, niepozorności. Takie właśnie są Deep Red - z początku niepozorne. Ich siła tkwi głębiej. I czeka tylko, by uwolnić się z całą mocą, zarzucając pętlę namiętności na Bogu ducha winnego nieszczęśnika, niczym czterej jeźdźcy w straceńczym pędzie ku ostatecznej wolności... Dooość!

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM