poniedziałek, 19 kwiecień 2010 17:55

The Beautiful Mind Series - Intelligence & Fantasy

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

W 2010 roku debiutują nie tylko najnowsze perfumy znanych projektantów, ale także i całkiem nowe firmy. Jedną z nich jest The Beautiful Mind Series, dom mody, który przebojem wdziera się do świata perfum. Określenie "przebojem" nie jest tylko grzecznością wobec początkującego, w żadnym wypadku. Intelligence & Fantasy - pierwsze dzieło The Beautiful Mind Series - to perfumy pełnowartościowe i pełnoprawne, którym nie brakuje niczego, by już teraz stanąć w szranki ze znacznie bardziej doświadczonymi, uznanymi konkurentami.

 

 

 

 

Inteligencja i fantazja

 

To dość egzotyczne połączenie w pełni odzwierciedla charakter Intelligence & Fantasy, pierwszej i - jak dotąd - jedynej kompozycji The Beautiful Mind Series. Autorem kwiatowo-drzewno-piżmowej kompozycji jest Geza Schoen, twórca chociażby Clive Christian 1872, Diesel Diesel czy FCUK FCUK.

 

Kompozycja rozpoczyna się orzeźwiającym połączeniem nut bergamotki, mandarynki, pomarańczy, różowego pieprzu i karaibskiej magnolii. Zaraz po nich następuje serce zapachu - nuty osmanthusa, frezji, róży i kwiatu tiary. W głębi natomiast czeka połączenie drzewa sandałowego, cedru, kaszmeranu i piżma. W rzeczywistości jednak skład nie oddaje prawdziwego piękna kompozycji - już dawno nie było perfum o tak uwodzicielskim charakterze - pełnych sprzeczności. Epatujących blaskiem, ale i tajemniczością. Bezwzględnych, a jednocześnie złożonych.

 

Uwagę przyciągają także flakon i opakowanie Intelligence & Fantasy - w nietypowym, aczkolwiek akcentującym klasykę stylu.

 

Intelligence & Fantasy to z pewnością jeden z najbardziej udanych debiutów ostatnich lat. Nie często zdarza się, by jakakolwiek firma już pierwszą kompozycją zaskarbiła sobie tak wielką sympatię. Tym większe brawa należą się The Beautiful Mind Series. Nie należy oczywiście zapominać, że Geza Schoen jest perfumiarzem bardzo doświadczonym, mającym na koncie rozliczne sukcesy. W żadnym stopniu nie umniejsza to jednak zasług nowopowstałej firmy.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM