piątek, 16 kwiecień 2010 23:57

Shiseido Zen Eau de Parfum

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Shiseido to firma z bardzo długimi tradycjami, bowiem sięgającymi 1965 roku, kiedy to na rynku zadebiutowały perfumy Zen Original. Po czterdziestu pięciu latach debiutuje kolejna edycja, Zen Eau de Parfum. Kwiatowo-owocowa kompozycja stanowi esencję tropikalnej nocy. Piękno aromatów egzotycznych kwiatów i zmysłowa podstawa - to wszystko składa się na prawdziwą magię Zen.

 

 

 

 

Kompozycja rozpoczyna się promiennym połączeniem nut limonki, cytrusów, frezji i konwalii, po których następuje bogata linia serca - nuty jaśminu, tuberozy, lotosu, róży mimozy i kwiatu migdała. W zmysłowej głębi zapachu czekają natomiast nuty ambry, piżma i drzewa cedrowego.

 

Shiseido Zen Eau de Parfum to perfumy przeznaczone głównie z myślą o specjalnych, wieczornych okazjach. Tyle oficjalnie. Jak natomiast jest w praktyce?

 

Generalnie, opinie są podzielone. Co do egzotycznego charakteru perfum nikt nie ma wątpliwości. Jednak już głębia owej egzotyki stoi pod wielkim znakiem zapytania. Od wszystkich tropikalnych kompozycji oczekuje się wyrazistego charakteru, pełnego mocy, pasji, zaangażowania, emocji... Zen Eau de Parfum zdaje się nie do końca spełniać te oczekiwania. To perfumy w pewien sposób okrojone z duszy. Ogólnie rzecz biorąc, Zen Eau de Parfum to kompozycja udana, aczkolwiek całkowicie pozbawiona charakteru, co nie oznacza, że nie nadaje się dla kobiet, które preferuję delikatne, stonowane zapachy, nie narzucające się przesadnie otoczeniu. Tylko czy takie kobiety sięgają w ogóle po orientalne kompozycje.

 

More in this category: « Alberta Ferretti Beyonce Heat »
Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM