niedziela, 07 marzec 2010 16:05

Pomarańczowo

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Cartier to znana na całym świecie firma zajmująca się produkcją najbardziej luksusowych zegarków i biżuterii. Co zatem robi w branży perfumeryjnej? To co i w dwóch powyższych - osiąga spektakularne sukcesy. Eau de Cartier Essence d'Orange to propozycja przeznaczona na lato 2010 roku. Czego można się spodziewać?

 

 

 

 

Essence d'Orange to w założeniu pełna życia kompozycja emanująca optymizmem i południowym, słonecznym blaskiem. Pierwsze, orzeźwiające wrażenie z czasem pogłębia się i nabiera zmysłowości, by ostatecznie zakończyć arią drzewnych nut podstawy kompozycji. Co dość istotne - i chyba warto wspomnieć - nowe perfumy od Cartiera to zapach typu unisex - spodoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, każdej z płci oferując nieco inny typ wrażeń. Essence d'Orange to kompozycja przygotowana z myślą o najcieplejszych dniach 2010 roku.

 

Pomarańczowa esencja Eau de Cartier rozpoczyna się nutami bergamotki i właśnie pomarańczy, które wspólnie odpowiadają za ekspresyjne pierwsze wrażenie. Już od samego początku Essence d'Orange zwraca uwagę oryginalnością i optymistycznym blaskiem. To ważne, bowiem pierwsze wrażenie - jak wiadomo - ma decydujący wpływ na końcową ocenę zapachu. Gdy przygasa nieco głowa zapachu, pełnię blasku osiąga linia serca przepełniona nutami fiołka. By zadośćuczynić sztuce perfumeryjnej, niezbędna jest jeszcze podstawa, głębia zapachu. W przypadku pomarańczowych Eau de Cartier to linia, za którą odpowiedzialne jest połączenie nut paczuli i drzewa cedrowego, co nadaje całości kompozycji ciepłego, zmysłowego charakteru.

 

Warto jednak wiedzieć, że - zgodnie z dość powszechną w branży tendencją - Essence d'Orange nie jest w pełni samodzielną kompozycją. To, gdyby przyjrzeć się głębiej, nowa edycja dobrze znanego zapachu Eau de Cartier. Nawet flakon pozostał w niemal niezmienionej formie. Intryguje widoczna przy dnie kropla, która - w założeniu - symbolizować ma orzeźwiające moce pomarańczowej esencji. Woda toaletowa Essence d'Orange ma być dostępna w 100 oraz 200 ml flakonach.


Można zżymać się i zgrzytać zębami na wtórność kompozycji, brak oryginalności i podążanie najbezpieczniejszym szlakiem, ale przyznać trzeba, że nie zawsze wychodzi to światu na złe. Tak jak w przypadku Essence d'Orange. To z pewnością nie gorsza, a wiele wskazuje na to, że nawet lepsza edycja wcześniejszego Eau de Cartier. Nowsze tym razem nie okazało się wrogiem dobrego.

More in this category: « Donna Karan Iris Wieczne miasto »
Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM