czwartek, 25 listopad 2010 23:00

Osławiona - Ralph Lauren Notorious

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Ralph Lauren to artysta znany, także polskiej publiczności. Serie Polo czy Romance to wszak klasyka. Również do klasyki, ale tej filmowej, nawiązuje Notorious - kompozycja, która na rynku ukazała się późną jesienią 2008 roku. Podobnież - by uczcić dziesięciolecie jednego z największych przebojów marki, drugiej z wymienionych na początku serii. Czy ktoś pamięta jeszcze film "Osławiona", dzieło Alfreda Hitchcocka i Ingrid Bergman, z 1946 roku? Otóż jego oryginalny tytuł brzmiał nie inaczej, a właśnie "Notorious". I temu też obrazowi - swoją drogą, jednemu z najwspanialszych kinematograficznych dzieł wszech czasów - a w szczególności roli Bergman, poświęcony jest nowy zapach Ralpha Laurena.

 

Orientalno-kwiatowy Notorious nie jest może czymś nadmiernie interesującym, ni odkrywczym, ale nie w tym rzecz. To po prostu "kawał solidnej roboty". Słysząc peany na temat Romance i sugestie, jakoby nowa kompozycja miała w godny sposób czcić poprzednią, można by oczekiwać czegoś więcej. Jeżeli jednak traktować Notorious jak perfumy bez żadnej "dodatkowej historii", nic więcej nie trzeba.

 

Zapach otwierają nuty czarnej porzeczki, bergamotki i różowego pieprzu. Głębiej - w sercu - znalazło się miejsce dla peonii i maku, zaś w podstawie - nut paczuli, piżma, wanilii i kłącza irysa - najdroższego spośród naturalnych składników, stosowanych w perfumach. Już choćby sam ten dodatek świadczy, w jaki sposób producent podchodzi do kompozycji.

 

Trzeba bowiem wiedzieć, że w Notorious da się wyczuć coś, co ściśle nawiązuje do dawnego Hollywood, do lat czterdziestych ubiegłego wieku. Coś, co było, ale wraz z upływem czasu zdążyło rozpłynąć się w powietrzu. Szkoda. Na pocieszenie jednak pozostają perfumy - ich nie zabraknie. Ralph Lauren Notorious to zatem propozycja dla kobiet, które dobrze myślą o minionych latach. Kobiet, które potrafią wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Wreszcie kobiet, którym nieobcy wysublimowany gust i klasa pokroju Ingrid Bergman. Notorious jest przecież zapachem bezkompromisowym. I w taki też sposób należy go traktować.

 

More in this category: « Od salsy po Glow Esencja Lacoste »
Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM