niedziela, 07 marzec 2010 00:28

Młodsza Miss Dior

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Choć Christian Dior odszedł ponad pięćdziesiąt lat temu, założony przez niego dom mody ma się jak najlepiej. Droga, jaką podążał, nieraz była wyboista i kręta, jednak Christian Dior był doskonałym sternikiem. To właśnie on dał początek jednej z najbardziej interesujących legend świata mody.

 

 

 

  

Niestety nadszedł rok 1957 - dla pięćdziesięciodwuletniego Francuza ostatni rok życia. By dzieło nie umarło razem z projektantem, potrzebne były radykalne przemiany. Któż inny był godny podjąć się tego zadania? No właśnie - Yves Saint-Laurent. To właśnie on - po śmierci Christiana - objął posadę dyrektora artystycznego domu mody Dior. Czy było to dobrym posunięciem? Za odpowiedź powinna wystarczyć dzisiejsza pozycja domu - produkty sygnowane nazwiskiem Christiana Diora należą do najlepszych na świecie. Zdobywają setki nagród i miliony wielbicielek. I wielbicieli, bowiem Dior to nie tylko moda damska. Jednak to właśnie o modzie damskiej będzie teraz mowa.

 

Pierwsza Miss

 

 

Za początek perfumeryjnej działalności Christiana Diora uznać należy rok 1947. To właśnie wtedy powstała cała infrastruktura, ustalenia i rozpoczęto niezbędną współpracę. Efektem tego stały się perfumy Miss Dior - pierwszy zapach sygnowany nazwiskiem Francuza. Potem - można powiedzieć - było już z górki. Niemal co roku prezentowano kolejne kompozycje, wśród których - niezmiennie - królowały jednak zapachy z linii Miss Dior. Warto zwrócić szczególną uwagę na serię Miss Dior Cherie - perfumy, które zaprezentowano dopiero w 2005 roku.

 

 

Cherie

 

 

Jak powiedziano - 2005 to rok wielu interesujących debiutów. Jednak wśród wielu powstałych wtedy perfum, jedna seria wyróżnia się szczególnie. To właśnie Miss Dior Cherie z - nie inaczej - domu mody Christiana Diora. Czym kompozycja podbiła serca milionów kobiet na całym świecie? Urokiem niewinności - były to bowiem perfumy łączące dziewczęcy niemal charakter z nieco drapieżnymi aspektami kobiecej natury, a - przy tym - był to zapach cały czas bardzo elegancki, choć wybierany głównie przez młodsze (bądź młodziej czujące się) kobiety. Warto także zwrócić uwagę na skład Cherie - nuty zielonej mandarynki i liści truskawek w linii otwierającej, fiołka, różowego jaśminu i sorbetu poziomkowego w sercu, zaś nuty świeżej paczuli i piżma w głębi.


Minęło pięć lat. Zdecydowano, że nadszedł czas, by ożywić nieco recepturę wypróbowanych perfum. Na marzec 2010 przygotowano prezentację nowej, unowocześnionej wersji słynnej kompozycji. To Miss Dior Cherie Eau De Toilette 2010.

 

Eau de Toilette 2010

 

 

Nowa kwiatowo-szyprowa kompozycja to - po raz kolejny - propozycja przeznaczona głównie dla młodszej klienteli. Producent dodaje także, że z zapachu szczególnie zadowolone będą kobiety ceniące sobie wolność i niezależność. Niemal wszystkie zatem, prawda?


Jaka kompozycja stanowi siłę Eau de Toilette 2010? Cały czas świeża, energiczna, ale i oryginalna. Górna linia to subtelne połączenie nut frezji i konwalii, akordów jaśminu, kwiatu pomarańczy i tuberozy. Serce to nuty pralinek i wanilii oraz owocowe akcenty, którym towarzyszy intrygująca nuta popcornu - to właśnie ten ostatni składnik odpowiedzialny jest za nietypowy charakter perfum Dior Cherie 2010. Dla formalności należy jeszcze wspomnieć o głębi kompozycji - tam trafiła nuta paczuli, która utrzymuje zapach w eleganckim, szyprowym stylu.

 

 

Perfumy Miss Dior Cherie Eau de Toilette 2010 dostępne są w dwóch wersjach - w dobrze znanych (z poprzedniej - 2005 - wersji) flakonach o pojemności 50 oraz 100 ml. Co ciekawe, samemu "płynowi" nadano lekki, różowy odcień.

 

Siła młodości?

 

 

Czy nowa edycja Dior Cherie ma szanse powtórzyć sukces poprzedniczki? Trudno już w tym momencie czynić jakiekolwiek prognozy. Warto zauważyć, że obie kompozycje są do siebie bardzo zbliżone. Nowsza sprawia wrażenie lżejszej, bardziej kwiatowej. Za to - ponoć - ucierpiała trwałość perfum. Co wybiorą klientki? Czas pokaże...

 

 

More in this category: « Wieczne miasto
Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM