wtorek, 30 listopad 2010 22:23

Męskość pokryta chromem

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Nigdzie nie jest powiedziane, że wszystkim mężczyznom "do twarzy" jest w ciężkich, duszących perfumach, choć to takie właśnie zapachy zwykło się uznawać za najbardziej męskie. Tymczasem coraz częściej pojawiają się zapachy dla panów, którzy preferują styl nie tyle lżejszy, co z pewnością mniej narzucający się. Za swego rodzaju prekursora tego stylu uznać można markę Azzaro i jej ponadczasową już kompozycję Chrome, propozycję z 1996 roku.

 

 

 

Cytrusowo-aromatyczne perfumy rozpoczyna połączenie rozmarynu, ananasa, neroli, bergamotki i cytryny. W sercu znalazły się nuty cyklamenu, kolendry, jaśminu i mąkli tarniowej, natomiast w podstawie - drzewa sandałowego, bobu Tonka, piżma, mąkli raz jeszcze, cedru, kardamonu i wreszcie brazylijskiego drzewa różanego.

 

I choć skład kompozycji trudno byłoby uznać za specjalnie wyszukany, Azzaro Chrome to dzisiaj wręcz klasyka. Mimo iż perfumy te znalazły liczne grono naśladowców, to właśnie do Chrome, nie do żadnej innej kompozycji, odwołują się dzisiaj projektanci, rozważając przygotowanie lekkiego, ale nie typowo letniego zapachu.

 

To właśnie trzeba podkreślić. W przeciwieństwie do propozycji Calvina Kleina na przykład, Azzaro Chrome to zapach, który spokojnie stosować można tak latem, jak zimą. I co najważniejsze, w każdym wydaniu jest to zapach męski. Zwykło się uważać, że im lżejszy zapach tym mniej można się w nim doszukać męskości. Szczęśliwie, w przypadku Chrome od Azzaro jest zupełnie inaczej, co tylko podkreśla, że w perfumiarstwie niczego nie można być pewnym.

 

Dla kogo jednakże perfumy te są przeznaczone? Przede wszystkim nie dla mężczyzn myślących stereotypowo, a więc nie dla siedemdziesięciu procent męskiej części społeczeństwa, można by dodać. Fakt pozostaje jednak faktem - Chrome to propozycja dla mężczyzn, którzy nie boją się eksperymentów. Przynajmniej jeżeli chodzi o perfumy, bo inne rodzaje eksperymentowania może tym razem pomińmy. Koniec końców, Azzaro Chrome to ciekawy produkt dla nieszablonowych mężczyzn, który mimo już czternastu lat na rynku wciąż sprzedaje się świetnie. Ciekawe, jak długo jeszcze?

 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM