środa, 05 maj 2010 21:09

Infusion Organique

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Wszystkie perfumy - pomijając skrajne, niszowe przypadki - mają za zadanie otoczyć korzystającego przyjemnym zapachem. To podstawowa funkcja, którą spełniać można - jak się okazuje - na bardzo wiele sposobów, a ich złożoność zależy tylko od producenta - jego wkładu pracy i, co chyba najważniejsze, nastawienia. Bo - owszem - większość kompozycji tworzonych jest według wzoru "kilka kwiatków, ładny zapach", ale niektóre - co jest wspaniałym wręcz zjawiskiem - mają na celu przekazać coś więcej. Nie tylko radość czy optymizm bądź inne, podobne emocje i nastawienia, ale i znacznie bardziej skomplikowane aspekty. Na przykład urok poszczególnych części świata, czemu wyraz dają cztery kompozycje firmy Infusion Organique.

 

 

 

To właśnie kolekcja z 2009 roku zasługuje na największą uwagę, jako że łączy cztery zapachy, z których każdy - z osobliwym wdziękiem - oddaje klimat i atmosferę innego miejsca.

 

Infusion Organique Acai Rain

 

Pierwsza z kompozycji, Acai Rain, to efekt inspiracji brazylijskim lasem deszczowym. Nuty pomarańczy, brzoskwini, czarnej porzeczki, malin, czerwonych jagód i wanilii - jakkolwiek dla Brazylijczyków nieco egzotyczne - wspaniale oddają tamtejszy klimat.

 

Infusion Organique Buddha's Fig

 

Nuty geranium, figi i ambry oraz akordy drzewne składają się na piękną kompozycję, którą nazwano Buddha's Fig. To perfumy, które swym czarem przywołują magię Sri Lanki, znanej również jako Cejlon i legendarnego drzewa Buddy.

 

 

 

Infusion Organique Indochine

 

Indochińskie inspiracje południowo-wschodnią Azją zaowocowały niesamowicie intrygującymi perfumami Indochine. Ich kompozycję tworzą nuty jaśminu, ylang-ylang, lilii wodnej, wanilii, grejpfruta, pomarańczy, kumkwata, konwalii i brzoskwini. Niesamowicie słodki i ciepły zapach w pełni oddaje specyfikę Państwa Środka.

 

Infusion Organique Sands of Morocco

 

Wreszcie ostatnia z kompozycji, Sands of Morocco, przenosi w rejon północno-zachodniej Afryki, do Maroka. Słynne, a zarazem emanujące wciąż naturalnym urokiem, miejsca od Casablanki po Tanger odzwierciedlają nuty ylang-ylang, kwiatów, wanilii, przypraw, drzewa sandałowego i mąkli tarniowej.

 

I gdyby teraz głębiej zastanowić się nad motywami, jakie kierowały powstaniem najlepiej sprzedających się perfum na rynku, można by odczuć - bądź co bądź - ambiwalentne emocje. Z jednej strony to zapachy piękne, z drugiej - puste jak głowy "celebrytów". A co wybiera większość konsumentów? Odpowiedź jest oczywista jak pragnienia Miss Świata*.

 

* - Pokój na świecie, mili Państwo, pokój na świecie! Toż żadna Miss Świata o niczym innym przecież nie marzy.

More in this category: « Hollywood Milano Hugo Boss Intense »
Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM