piątek, 23 kwiecień 2010 16:12

Estee Lauder Pleasures Collection

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Trudno jednoznacznie określić, czym to jest spowodowane, ale wśród wielu producentów perfum utarło się przekonanie, że jedna dobra koncepcja wystarczy na dwadzieścia kompozycji. Gdyby spośród kolekcji najbardziej znanych domów mody wybrać losowo po dwa czy trzy modele perfum, okazałoby się, że 90% z nich ma za sobą odpowiednio liczną "rodzinę".

 

 

 

Piętnaście edycji specjalnych, pięcioro następców, do tego "inna woda". (Jak się przecież okazuje, można wodę toaletową i perfumowaną o tym samym zapachu reklamować jako dwa skrajnie odmienne produkty)... Czasem natomiast takie zamiłowanie do mnogości (czyżby więcej i tym razem znaczyło lepiej?) przejawia się powstaniem serii zapachów. Raz serii bardziej udanej, raz mniej. W niektórych przypadkach może to być, na przykład, pięć całkowicie odmiennych kompozycji, z których każda ma podstawy, by tworzyć własną historię, w innych natomiast to pięć identycznych zapachów różniących się jedynie etykietą. Nową nazwę można opracować dużo szybciej (i taniej!) niż zupełnie nową kompozycję. Co na ten temat do powiedzenia ma dom mody Estee Lauder?

 

Szkoda słów, skoro wszystko można wyrazić czynami. Ponoć. W każdym razie w 2009 roku zdecydowano się zaprezentować serię trzech kompozycji, nazwaną Pleasures. Pleasures, czyli przyjemności. Niezbyt to odkrywcze, ale bywało przecież gorzej. Niestety(?) zasada ta sprawdza się także wobec zapachów.

 

Pleasures Baie Rose Peony Splash to lekka kwiatowa kompozycja, którą uzyskano przy pomocy połączenia zielonych nut z akcentami peonii, lilii, różowego pieprzu i skóry. Pleasures Jasmine Violet Splash to zielono-kwiatowa kompozycja, która również nie rzuca się przesadnie w oczy. Nuty jaśminu, liści fiołka, ogórka, tuberozy i goździka sprawiają, że Jasmine Violetto lekki, ale jednocześnie efektowny zapach. Wreszcie ostatnia z trzech kompozycji w kolekcji, Pleasures Sandalwood Amber Splash miała mieć z założenia zgoła inny charakter. Orientalno-drzewny zapach powstał w oparciu o nuty pomarańczy, czarnego pieprzu, drzewa sandałowego, ambry, skóry i cytryny.

 

 

 

Wszystkie perfumy Pleasuressprzedawane są w wysokich, smukłych flakonach zwieńczonych srebrnym korkiem, zaś przeznaczeniem zapachów jest w dużej mierze sezon letni. Jak natomiast traktować całość kolekcji?

 

Kolekcje różnią się najbardziej zależnościami pomiędzy poszczególnymi ich modelami. To właśnie sposób, w jaki oddziałują wobec siebie poszczególne kompozycje, określa charakter całej kolekcji. Jak w tym zestawieniu wygląda seria Pleasures? Prawdę powiedziawszy, nijak. To trzy niczym niewyróżniające się zapachy. Gdyby było ich pięć - nikt by się nie zmartwił. Gdyby nie było ich wcale - tym bardziej. Ale oferta domu Estee Lauder została poszerzona. I to się przecież liczy

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM