czwartek, 25 listopad 2010 23:00

Esencja Lacoste

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Kompozycje firmy Lacoste rzadko kiedy bywają plasowane w artystycznej czołówce perfumeryjnego świata. Fakt pozostaje faktem, perfumy dzielimy zwykle na dwie grupy - wartościowe artystycznie oraz udane komercyjnie. Trudno wszakże ocenić, do której kategorii należałoby zaliczyć perfumy Lacoste. Ich popularność, przede wszystkim, ograniczają ceny - jedne z wyższych na rynku, co trzeba od razu wyraźnie zaznaczyć. Płacąc duże pieniądze, chcielibyśmy dostać warte ich perfumy, kompozycje na swój sposób specjalne. Tymczasem formuły Lacoste chyba nie do końca takie są. Oczywiście, nie sposób odmówić im bardzo przyzwoitego poziomu. Więcej - są bardzo dobre. Ale czy doskonałe? Między Bogiem a prawdą, chyba jednak nie.

 

Kiedy jednak nie chcemy nadmiernie się wyróżniać, a zależy nam na perfumach, które nie zawiodą nas w żadnej sytuacji, Lacoste będzie wyborem idealnym. Biorąc pierwszy z brzegu przykład, Lacoste Essential.

 

Kompozycję zaprezentowano w 2005 roku, ale po dziś dzień jest swego rodzaju symbolem elegancji. Nie jest to jednak na pewno typowo garniturowy zapach. To raczej perfumy dla mężczyzn, którzy nawet w piżamie są eleganccy. W ich przypadku nie strój i nie zapach decydują. To osobowość. I nie jest rolą Essential, by komukolwiek dodawać szyku. To perfumy dla mężczyzn, którzy w każdej sytuacji pozostają sobą. I to w nich jest najpiękniejsze. Sama natomiast kompozycja Essential rozpoczyna się nutami liści czarnej porzeczki, bergamotki i tangerynki, co czyni ją unikalną już od pierwszego "wąchnięcia". W sercu znalazły się nuty typowego dla Lacoste pieprzu oraz róży - może i nie najbardziej męskiego składnika, aczkolwiek w tym wydaniu niepozwalającego zarzucić sobie absolutnie niczego. Podstawę kompozycji wieńczą drzewo sandałowe i paczuli.

 

Sam flakon jest prosty w kształcie, a jego siła tkwi w zwykłości. Podkreśla on bowiem, że nie liczy się opakowanie, a to, co wewnątrz. I prawdę tę odnieść można do mężczyzn, którzy wybierają Essential. Dla nich, tak naprawdę, zapach jest kwestią drugorzędną. Sami w sobie stanowią o swoim charakterze i swojej osobowości. Essential to tylko dodatek. Ale dodatek, co by nie mówić, najwyższego gatunku.

 

Cóż można powiedzieć... "Tu jakości pilnuje krokodyl".

 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM