piątek, 23 kwiecień 2010 17:32

Emilio Pucci Collection - Sole 149, Sabbia 167, Acqua 330

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Najciekawsze kompozycje chodzą trójkami. Nieszczęścia parami. A samotni w pojedynkę. Czy jakoś tak. Nie zmienia to faktu, że powyższy filozoficzny wywód nie prowadzi do niczego głębszego niż zaprezentowania jednej z bardziej interesujących kolekcji zapachowych ostatnich lat. Potrójne dzieło Emilio Pucciego wprowadzono na rynek w marcu 2009 jako następcę serii Vivara z 2007 roku. Dlaczego akurat następcę? A dlatego bowiem, że inspirację projektanci czerpali z tych samych źródeł - słońca, wody, piasku i magicznego śródziemnomorskiego klimatu, którego nie sposób pomylić z żadnym innym.

 

 

 

Sole 149

 

Pierwszą z kompozycji w kolekcji, Sole 149 zamknięto w żółtym flakonie nieprzypominającym zupełnie niczego. Intrygujący, aromatyczny zapach składa się z nut galbanum i liści pomidora w górnej linii, jaśminu w sercu oraz wetywerii i paczuli w podstawie. Warto wiedzieć, że Sole 149 to jedne z tych perfum, które mocy i prawdziwego uroku nabierają dopiero z czasem - nie warto zatem zrażać się może nie najbardziej satysfakcjonującym pierwszym wrażeniem. Autorem zapachu jest Michel Girard.

 

Sabbia 167

 

Drugie w kolekcji, perfumy Sabbia 167to dzieło Annicka Menardo. Ich kompozycja - złożona z nut mandarynki i cytryny w górnej linii, irysa w sercu i drzewa sandałowego w podstawie - należy z pewnością do jedynych w swoim rodzaju. Szalenie słodka i nie mniej efektowna - to propozycja zdecydowanie na dni urlopu bądź specjalne okazje. Na co dzień raczej niekoniecznie.

 

 

 

Acqua 330

 

Ostatnia kompozycja z kolekcji, Acqua 330 to esencja żeglugi po wodach Morza Śródziemnego. Piękny kwiatowo-morski zapach tworzą akordy wodne i nuty liści fiołka w górnej linii kompozycji, jaśminu i frangipani w sercu oraz piżma w podstawie. "Nosami" odpowiedzialnymi za powstanie tego dzieła są Christophe Raynaud i Louise Turner.

 

Wszystkie trzy kompozycje dostępne są we flakonach o pojemności 50 bądź 100 ml

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM