środa, 24 marzec 2010 14:38

Donna Karan Iris

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Minęła zaledwie połowa marca, a już z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić można, że rok 2010 będzie w świecie perfum rokiem szczególnym. Po zaledwie dwóch i pół miesiąca, rynek obfituje w nowości. A żeby było jeszcze ciekawiej - w nowości, z których wiele ma szanse przetrwać dłużej. I choć duża ich część to - jak co roku - nowe edycje wypróbowanych kompozycji, to wciąż wiele stanowi zupełnie nową jakość. Czyżby jednak rynek perfum nie był skazany na szybką zagładę?

 

  

Iris

 

Listę kompozycji, które aspirują, by zostać w pamięci na dłużej, otwiera Iris - nowe perfumy z kolekcji Donny Karan.

 

Zanim o samych perfumach, warto zwrócić uwagę na dość ciekawe zjawisko - pojawia się coraz więcej kompozycji dedykowanych jednemu składnikowi. I choć oczywiście w składzie jest ich znacznie więcej, o tyle cała kompozycja podporządkowana jest jednemu motywowi przewodniemu.

  

W przypadku Donny Karan - irysowi. Kwiatowi, który wykorzystano w wielu kompozycjach, aczkolwiek nigdy dotąd nie pełnił tak wyrazistej funkcji. Po irysowe nuty sięgali najczęściej chyba projektanci Chanel (No. 5, Chance, Allure Sensuelle, No. 19, No. 22, Bois des Iles...), ale także Jean-Paul Gaultier (Classique), Cerruti (1881), Yves Saint-Laurent (Paris, Rive Gauche, Yvresse...), czy wreszcie Giorgio Armani (Armani Mania).

 

Dopiero jednak Donna Karan zdecydowała się poświęcić irysowi całą kompozycję. Iris, jak (dla niepoznaki! - zgryźliwy komentarz aut.) nazwano perfumy, zamknięte zostały w bardzo eleganckim, czarnym opakowaniu, które zdradza, że mamy do czynienia z silną, a jednocześnie przeznaczoną raczej na wieczór kompozycją. Etykieta czy to na opakowaniu, czy na flakonie przybrała jedyny słuszny kolor - kolor irysa.

 

Kompozycja zapachowa to jednak nie dzieło jednego kwiatu. Absolutowi irysa towarzyszą zatem nuty fiołka, róży majowej, magnolii, ambrette i wetywerii. W efekcie powstają perfumy o nieco dwojakim charakterze - główny, irysowy akcent wyraźnie nadaje im tonu, prowadząc przez wszystkie linie zapachu. Z kolei na każdym etapie pojawiają się inne nuty, które subtelnie harmonizują działanie irysa, nie tonując, a nieco przekształcając jego blask, dodając mu aury tajemniczości i zmysłowości.

 

Pasja

 

Iris od Donny Karan - woda perfumowana dostępna w 100 ml flakonach - to propozycja przygotowana z myślą o silnych kobietach, świadomych mocy swojego charakteru. To zapach dla kobiet, które wiedzą, czego chcą od życia i nie akceptują żadnych kompromisów. Tak jak irys w kompozycji perfum nie dopuszcza żadnych półśrodków.   

Related items

More in this category: « Flora by Gucci Pomarańczowo »
Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM