poniedziałek, 19 kwiecień 2010 20:18

Chloe Eau de Fleurs

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Kwiaty od zawsze stanowiły bardzo istotny element kompozycji perfum, nic zatem dziwnego, że poświęcono im kolejną kolekcję. Tym razem to Eau de Fleurs, dzieło słynnego domu mody Chloe.

 

 

 

Trzy zapachy, jakie debiutowały w lutym 2010, łączy idea. Idea kwiatowego motywu przewodniego. Wszystkie trzy kompozycje zamknięto w jednakowych, bardzo eleganckich flakonach zwieńczonych srebrnym korkiem. Tym jednak, co na pierwszy rzut oka pozwala odróżnić poszczególne perfumy, jest ich kolor.

  

Eau de Fleurs Lavande

 

Pierwszy zapach - beżowy - to impresja na temat lawendy. Kompozycja Eau de Fleurs Lavandenabrała głębokiego, nieco monumentalnego charakteru, który nie pozwala przejść obok niej obojętnie. Dzieło Domitille Bertiera (Cacharel Liberte, Viktor & Rolf Flowerbomb Pink Sparkle) składa się z nut tytułowej lawendy, bergamotki, liści fiołka oraz migdałów. W sprzedaży znalazła się 100 ml woda toaletowa.

 

Eau de Fleurs Capucine

 

Drugim perfumom w kolekcji - Eau de Fleurs Capucine - nadano zielonego koloru, zgodnie  z klasyfikacją kompozycji (zielono-kwiatowa). Bardzo interesujący zapach składa się z zielonych nut, którym towarzyszy bergamotka, cytryna, neroli, galbanum, konwalia, różany absolut i jaśmin. Autorem tej części kolekcji jest Louis Turner (Chopard Brilliant Wish). Tak jak w pierwszym przypadku, dostępna jest 100 ml woda toaletowa.

 

Eau de Fleurs Neroli

 

Ostatnia z kolekcji kompozycja Eau de Fleurs Neroli wyraźnie różni się charakterem od pozostałych. Kryształowo czysty zapach uderza w czułe, sentymentalne nuty, budząc najpiękniejsze wspomnienia. Linię otwierającą kompozycję tworzą nuty rozmarynu, pomarańczy i mandarynki. Serce - połączenie neroli, peonii oraz szałwii muszkatołowej, zaś podstawę - klasycznie - nuty ambry, piżma i bobu tonka. Wybór takich a nie innych składników to dzieło Alionor Massenet (JOOP! Wolfgang Joop Freigeist). Woda toaletowa Neroli, przybrawszy żółty odcień, dostępna jest również w 100 ml flakonach.

 

 

 

Wszystkie składniki kolekcji Eau de Fleurs wzajemnie się uzupełniają, choć nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ostatnie perfumy - Neroli - przyciągają największą uwagę. Co jednak zasługuje na podkreślenie, przygotowanie każdej z kompozycji powierzono innemu autorowi. Trojgu autorów, których łączy jedno - w świecie perfum są niemal debiutantami, co gwarantuje nową wizję i świeże spojrzenie. Eau de Fleurs to milowy krok ku lepszemu.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM