niedziela, 18 kwiecień 2010 10:03

Celine Dion Simply Chic

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Celine Dion nie ustaje w poszukiwaniach naprawdę spektakularnego sukcesu. Jak jednak pokazuje doświadczenie, większość dotychczasowych perfum Kanadyjki swą popularność zawdzięcza wyłącznie znanemu nazwisku piosenkarki, nie zaś kompozycji, która przecież stanowić powinna podstawę. Czy - zaprezentowane w lutym 2010 roku - perfumy Simply Chic pozwolą Celine Dion awansować z półki perfum dla mas do perfum prawdziwie wartościowych artystycznie?

 

 

 

 

Niestety już sama idea Simply Chic zdaje się przeczyć artystycznym aspiracjom. W czym rzecz? Otóż najnowsze perfumy piosenkarki to nic innego jak kontynuacja bądź - co bardziej zgodne z prawdą - limitowana edycja wprowadzonego w kwietniu 2009 zapachu Chic. Zapachu, któremu - należy uczciwie przyznać - daleko było do jakichkolwiek artystycznych idei. Jak natomiast jest z Simply Chic?

 

Generalnie, Simply Chic to perfumy pełne sprzeczności. Choć nie jest to niestety zapowiedź głębokiej, wielowątkowej kompozycji. Rzecz w tym, że już sama nazwa zdaje się obiecywać gustowną, szykowną(!) kreację. A figa, można by rzec. Simply Chic to perfumy idealne na przywitanie wiosny - lekkie, przyjemne, naturalnie wdzięczne. I choć ich zapach z pewnością należałoby zaliczyć do udanych, "szykowne" to chyba ostatni epitet, jakim dałoby się określić Simply Chic.

 

 

 

Warto tym samym zaznaczyć, że autorem kwiatowej kompozycji jest sam Claude Dir, ojciec takich sukcesów jak choćby Lacoste Pour Homme, Hugo Boss Hugo Energize czy Britney Spears Curious. Zapach Simply Chic rozpoczyna się owocowym połączeniem nut bergamotki, mandarynki, pomarańczy i czarnej porzeczki. Serce tworzą nuty frezji, kwiatu limonki oraz różanego absolutu, zaś podstawę - nuty piżma, ambry, drzewa sandałowego i wreszcie paczuli.

 

Kształt flakonu, w jakim sprzedawane są perfumy Simply Chic, nie zmienił się w stosunku do poprzednika. Modyfikacji uległa jego barwa - nowa wersja jest jaśniejsza. W kampanii reklamowej wystąpiła - bo jakżeby inaczej - Celine Dion.

 

Czy perfumy Simply Chic można uznać za dzieło sztuki? Broń Boże. Co jednak z tego, skoro kolejny sukces marketingowy i tak jest z góry zagwarantowany?

 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM