wtorek, 30 listopad 2010 22:36

Brytyjska duma za granicą

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(1 Vote)

Brytyjczycy, naród chłodny i flegmatyczny, a przy tym rozrywkowy nie bardziej niż polski Sejm, mają swoje Burberry, w świecie perfum dla mas ichniejszą bodaj największą dumę. Stricte brytyjski charakter kompozycji Burberry każe zastanowić się, skąd bierze się ich popularność poza wyspami – w Europie kontynentalnej, a nawet – o zgrozo! - za oceanem. 

 

 

Wszak perfumy te należą do emocjonujących niczym parzenie herbaty o 5 po południu. Szkodziło to jednak dopóki Burberry usilnie próbowało prezentować perfumy ciepłe, eleganckie – na południową modłę. Być może wcale nie były one złe czy nieudane, ale z pewnością nikt nie zmartwiłby się, gdyby serie Brit czy London tak naprawdę nigdy nie przekroczyły granic Anglii. Tymczasem zdecydowanie lepiej wychodzą Brytyjczykom perfumy już z założenia chłodne. Takie jak, zapowiedziany na 2011 rok, Burberry Sport Ice.

 

Mężczyźni powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Burberry wreszcie większą uwagę poświęca temu, co firmie idzie lepiej. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że odbędzie się to z obustronną korzyścią.

 

Kompozycję Burberry Sport Ice otwierają akordy wodne, imbir i cytrusy. I można by w tym momencie zastanawiać się, na ile zapach ten rzeczywiście jest chłodny. W szczególności udział imbiru w górnej linii nadaje otwarciu łagodniejszy charakter. Serce zapachu chlubi się oryginalnością – połączenie nut morskiej wody i jagód jałowca z pewnością zaliczyć można do intrygujących i – co nie mniej ważne – całkiem odkrywczych. A o to przecież coraz już trudniej. Podstawa natomiast – piżmo, ambra i cedr – to zabieg bezpieczny. Wielokrotnie już wypróbowany, a mimo to wciąż jeszcze nie można powiedzieć, że zgrany.

 

Cały zapach, wyłączając nieco ciekawszą linię środka, która wszakże dla ogólnego charakteru kompozycji znaczenie ma marginalne, nie zapowiada się w żadnym razie rewolucyjnie. Nie będą to może „jeszcze jedne zlodowaciałe perfumy dla sportowców”, ale wielkich emocji także nie warto się spodziewać. Dzisiaj założyć można, że Burberry Sport Ice delikatnie tylko wychyli się ponad przeciętność, ale kto wie? Może życie raz jeszcze nas zaskoczy tak, jak zaledwie kilka dni temu zaskoczyło Babę Vangę i Nostradamusa?

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM