poniedziałek, 10 maj 2010 09:28

Airness Instinct: Cool, Musk, Power

Written by Olaf Czubla
Rate this item
(0 votes)

Jeszcze do niedawna perfumy stanowiły głównie kobiecy atrybut, zaś jakiekolwiek męskie zapachy z założenia można było uznawać za niszowe, czego pokłosiem jest chociażby wyraźna różnica pomiędzy liczbą damskich i męskich perfum dostępnych obecnie na rynku.. Czasy jednak zmieniają się bardzo szybko, równouprawnienie płci obejmuje kolejne rejony życia codziennego. Także i perfumy poddały się maskulinizacji. Piosenkarze czy artyści firmujący własne linie zapachowe przestali już kogokolwiek dziwić. A bokserzy? Co by nie mówić, bokserzy w świecie perfum to wciąż egzotyka.

 

 

 

Tymczasem przedsiębiorstwo Airness, założone przez Malamine'a Kone, byłego boksera, ma się całkiem nieźle, zaś trzy zaprezentowane w 2008 roku kompozycje stanowią bardzo interesującą propozycję dla młodego pokolenia najbardziej aktywnych mężczyzn. Trzy perfumy. Trzy razy Instinct. Instynkt przetrwania. Instynkt wojownika. Instynkt zwycięzcy.

 

Instinct Cool

 

Pierwsza z zaprezentowanych kompozycji, Instinct Cool, to propozycja nadspodziewanie elegancka. Aromatyczny zapach tworzą nuty lawendy, pomarańczy, gruszki i kaktusa w górnej linii, cynamonu i geranium w sercu oraz piżma, paczuli i drzewa sandałowego w podstawie. Nieco chłodny charakter kompozycji łagodzi aura elegancji i głębi.

 

Instinct Musk

 

Instinct Musk, orientalno-drzewna kompozycja powstała w wyniku połączenia nut kadzidła i kminku w górnej linii, tytoniu i francuskiego labdanum w sercu oraz wetywerii i cedru w podstawie. Powstały zapach cieszy niewiarygodnie głębokim, męskim zapachem, który - w pozytywnym słowa znaczeniu - zniewala już od samego początku.

 

 

 

Instinct Power

 

Wreszcie Instinct Power, ostatnia z kompozycji, ma najbardziej energetyczny, ożywczy charakter, który doskonale pobudza ciało i umysł. Na zapach składają się nuty mięty, kminku i szałwii w pierwszej linii kompozycji, tymianku i galbanum w linii środka oraz skóry, paczuli i sosny w głębi.

 

Bokser na rynku kosmetycznym? Jak widać - można, czemu by nie. A - do tego - z korzyścią i dla boksera, i dla świata. Może zatem dobrze byłoby zaproponować stworzenie perfum któremuś z polskich sportowców? Wyobraźmy sobie lotne perfumy Adama Małysza czy - jeszcze sugestywniej - drzewne kompozycje Grzegorza Rasiaka...

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM