Nie musisz poddawać się kosztownym zabiegom kosmetycznym, by wyglądać młodziej. Równie skutecznie pomoże ci oszukać
sobota, 17 lipiec 2010 23:00

Samochód dla kobiety

Written by Michał Jezierski
Rate this item
(0 votes)

Większość z nas marzy o posiadaniu własnego środka transportu. Samochód w dzisiejszych czasach stał się nieodłącznym elementem krajobrazu, narzędziem pracy, środkiem do szybkiego i komfortowego przemieszczania się. Bez samochodu trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w świecie. Pozostaje tylko pytanie jak właściwie wybrać samochód, co jest istotne przy zakupie, na co zwrócić uwagę? Zakup samochodu to trudna decyzja, możemy wybierać spośród niezliczonej ilości modeli, wersji wyposażenia, silnika, a skończywszy na kolorze. Wszystkie aspekty są równie ważne i będą decydować o naszym zadowoleniu z dokonania zakupu, a także o komforcie podróżowania. Jaki zatem powinien być idealny samochód?

 

 

Mały czy duży?

 

Decydują się na zakup samochodu, musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie- czy będziemy się nim poruszać tylko i wyłącznie po mieście, czy będzie nam również służyć jako środek transportu na długich trasach?

 

Wybierając samochód tylko i wyłącznie do miasta lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup małego, miejskiego samochodu. Przede wszystkim wiąże się to ze względami ekonomicznymi. Mniejsze samochody wyposażone są zazwyczaj w silniki o małej pojemności i stosunkowo dobrej elastyczności, co pozwoli nam na sprawne poruszanie się w mieście, nie rujnując naszego portfela na stacji benzynowej. Ponadto, małym samochodem „wciśniemy” się niemal wszędzie, zważywszy na to, iż miejsc do parkowania w miastach jest coraz mniej.

 

Z kolei w dużym samochodzie będziemy mieli większy komfort podróżowania, dysponować będziemy większą mocą i silnikiem, co może przydać się głównie w trasie. Co więcej, duży samochód to lepsza widoczność i możliwość pełniejszego obserwowania drogi oraz większe bezpieczeństwa w przypadku wypadku lub stłuczki. Jednakże z parkowaniem w tym przypadku będziemy mieć spore problemy.

 

Silnik benzynowy czy diesel?

 

Decydując się na wybór silnika, powinniśmy brać pod uwagę średnie przebiegi miesięczne oraz roczne. To, ile będziemy podróżować i na jakich dystansach powinno mieć największy wpływ na nasz wybór. Jeżdżąc mało, głównie po mieście lepszym rozwiązaniem będzie zakup samochodu z silnikiem benzynowym. Będzie on tańszy niż taki sam model wyposażony w silnik wysokoprężny, co więcej, jego zakup szybciej nam się zwróci.

 

Wybór silnika dieslowskiego bardziej będzie się opłacać, jeśli dużo podróżujemy, a nasze roczne przebiegi oscylują wokół 30-40 tysięcy i więcej kilometrów. Wówczas wybór diesla staje się uzasadniony ekonomicznie.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM