Wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się, a zmiany te także obejmują okolice intymne kobiet. Pomimo tego, że zmiany te
czwartek, 24 grudzień 2015 16:32

Pozycjonowanie stron, jak zacząć?

Written by SK
Rate this item
(1 Vote)

W dzisiejszym świecie marketing internetowy to jedna z najważniejszych rzeczy, jaka dotyka każdą osobę prowadzącą działalność przez internet. Sklepy internetowe, usługi, blogi - każdy właściciel chce być dobrze rozpoznawany na rynku i mieć klientów. Oprócz mniej lub bardziej nachalnych reklam warto się skupić na mniej inwazyjnej dla potencjalnego klienta sposobie promowania - wykorzystać pozycjonowanie stron. Nie jest to irytująca reklama, z którą walczy adblock, a wyglądające na naturalne działanie, które ma na celu umieścić naszą stronę na konkretne zapytania na pierwsze miejsca w wyszukiwarkach internetowych.

 Stawiaj na specjalistów

 

Wybór pozycjonera nie jest łatwą rzeczą. Jak w każdej działaności tak i tam można spotkać osoby, które mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Najlepiej skorzystać z rad znajomych, którzy będą mogli nam polecić dobrego pozycjonera lub firmę lub zaufać sprawdzonej działalności, która od dłuższego czasu utrzymuje się na rynku. Porównanie cen, efektywności oraz sposobu działania poszczególnych pozycjonerów pomoże nam wybrać tego, któremu oddamy pieczę nad stroną. Ceny mogą znacząco od siebie odbiegać, przy czym wyższa cena wcale nie oznacza, że otrzymamy lepszą usługę. Przeszukanie for o pozycjonowaniu pomoże nam wybrać odpowiedniego usługodawcę.

 

Optymalizacja w skrócie

 

Samo pozycjonowanie powinniśmy zacząć od zoptymalizowania strony. Najlepszy pozycjoner niewiele zrobi na stronie, która nie jest przystosowana do rynku, ma mało treści lub treści są skopiowane z innych stron i jest zwyczajnie nieprzyjazna dla użytkownika. Przede wszystkim warto skupić się na tekstach zamieszczonych na stronie. Oryginalny, z frazami, z których chcemy mieć klientów z pewnością pomoże nam wyróżnić się na tle konkurencji i wspomóc pozycjonera. Do napisania takiego tekstu można wynająć SEO copywritera. Kolejną ważną kwestią jest stworzenie mobilnej wersji strony - od pewnego czasu Google preferuje strony, które można przeglądać zarówno z poziomu komputera jak i smartfona lub tableta. To będzie także duże ułatwienie dla klientów, którzy będą mogli odwiedzić naszą stronę w każdym miejscu za pomocą telefonu.

 

Adwords - płatna reklama

 

Coraz popularniejsze jest wykupowanie reklam w Google - tak zwanych adwordsów. Ich cena waha się w zależności od popularności frazy i konkurencji - od kilku- kilkunastu groszy lub nawet kilkunastu złotych za kliknięcie w link. Wykupowany pakiet na kliknięcia może dać nam nowych odwiedzających lub zostanie wykorzystany przez złośliwe boty albo konkurencję, która obserwuje nasze działania. Dlatego z adwordsów należy korzystać z rozwagą i po konsultacji z pozycjonerem, gdyż mogą się okazać zwyczajną stratą pieniędzy.

 

Marketing szeptany

 

Do działań związanych z pozycjonowaniem można zaliczyć także marketing szeptany. Ma on na celu stworzenie pozytywnej opinii o naszej działalności przez tworzenie tematów lub udzielanie porad innym użytkownikom. Post na forum lub blogu powinien zawierać odnośnik do naszej strony, być "na temat" i przede wszystkim nie wyglądać jak nachalna reklama, a odpowiedź zwykłego użytkownika. Prowadzenie dyskusji z innymi forumowiczami z pewnością uwiarygodni post. Wielu pozycjonerów ma sprawdzone osoby zajmujące się marketingiem szeptanym i warto z tego skorzystać. Nie jest to drogie, a tworzy dobry wizerunek firmie.

 

Nie zapomnij o najważniejszym!

 

Najważniejsze w pozycjonowaniu jest linkowanie strony. Każdy pozycjoner dysponuje katalogiem stron, na których zostawia linki do pozycjonowanej przez siebie domeny, a potem za pomocą odpowiednich programów linkuje je do innych stron. Jest to działanie dość żmudne, czasochłonne i często pochłania większość pieniędzy, jakie są płacone pozycjonerom. W dodatku linkowanie musi wyglądać na naturalne - Google jest coraz bardziej wyczulone na tego typu działania i często wyrzuca ze swoich wyszukiwań strony zbyt nachalnie i nieumiejętnie linkowane. Dobry pozycjoner oprócz "wybicia" domeny na górę musi dbać o to, by linki były wiarygodne, porządne, o odpowiedniej mocy (to znaczy z zaufanych stron, które same są często wysoko w wyszukiwarkach), a działania - nie oszukujmy się - spamerskie także nie były zbyt intensywne i nachalne.

 

Jak widać, pozycjonowanie to jest działalność zarówno ze strony technicznej - dostosowanie szablonu, treści, wyglądu strony, marketing prowadzony w sieci oraz działania niemal spamerskie, które razem dają upragnione pierwsze miejsca. Można o tym pisać dużo więcej, ale te podstawy z pewnością pomogą wam w wyborze pozycjonera lub też zrozumiecie dlaczego pozycjonowanie jest takie ważne w dzisiejszym skomputeryzowanym społeczeństwie.

More in this category: « Wstań z uśmiechem na twarzy!
Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM