piątek, 30 lipiec 2010 23:00

Muzyka w samochodzie, czego słuchać za kierownicą

Written by Michał Jezierski
Rate this item
(0 votes)

Podróżując samochodem bardzo często słuchamy radia lub własnej muzyki. Włączamy radio nawet na najkrótszych trasach, żeby posłuchać informacji radiowych, ale również muzyki, która pozwala się zrelaksować lub odprężyć albo dodać energii. Muzyka w samochodzie odgrywa bardzo dużą rolę. W niemal każdym aucie zainstalowany jest radioodbiornik i wysokiej klasy sprzęt grający. Jest to ważne kryterium, które wpływa na wybór takiego, a nie innego modelu. Jakiej zatem muzyki słuchać podczas podróży, co wybrać, co nie będzie nam przeszkadzać w prowadzeniu samochodu?

 

 

Muzyka spokojna, nasze ulubione piosenki i przeboje

 

Słuchając swoich ulubionych piosenek lub spokojnej, klasycznej muzyki, jesteśmy odprężeni, zrelaksowani, mniej podatni na zdenerwowanie, stres. Jesteśmy spokojniejsi, jedziemy wolniej i ostrożniej. To bezpośrednio przekłada się na wzrost naszego bezpieczeństwa na drodze. Ważnym aspektem jest, aby nie słuchać muzyki zbyt głośno, hałas może przeszkodzić nam w odbiorze zewnętrznych dźwięków, w postaci sygnałów karetki czy klaksonu innego kierowcy. Dlatego właściwe natężenie decybeli też odgrywa obok rodzaju muzyki ważną rolę.

 

Szybka, „agresywna” muzyka

 

Szybka, „agresywna” muzyka pobudza nas do zwiększenia swojego tempa jazdy, wzbudza pewnego rodzaju „agresję”, niejako „zmusza” do ciągłego przyspieszania, wyprzedzania, jazdy z wysokimi prędkościami. Dodatkowo, jeśli jest stosunkowo głośna, może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Dlatego w samochodzie powinniśmy unikać tego rodzaju muzyki, szybkich, ostrych rytmów, które powodują pobudzenie, wzrost tętna. To bezpośrednio przekłada się na zupełnie inny styl jazdy, bardzo ostry, agresywny.

 

Dlatego w samochodzie powinniśmy słuchać spokojnej i stonowanej muzyki, naszych ulubionych przebojów, zespołów, piosenek. Taki rodzaj muzyki zapewni nam na relaks i odprężenie, a jednocześnie pozwoli na pełne skupienie i właściwy styl jazdy. Spokojna i bezpieczna jazda jest zagwarantowana przy doborze odpowiedniej muzyki. Zbyt głośna i szybka muzyka może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, których każdy z nas wolałby uniknąć. Dlatego też wsiadając do samochodu miejmy świadomość, że tak wydawałoby się błaha rzecz jak muzyka, ma wpływ na nasze bezpieczeństwo za kierownicą i szczęśliwe dotarcie do określonego celu.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM