piątek, 09 lipiec 2010 23:00

Lokalizacja wesela- co wybrać?

Written by Michał Jezierski
Rate this item
(0 votes)

Ślub i wesele są z pewnością jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu. Jest to ogromna operacja logistyczna, artystyczna, kulinarna. Opracowanie całego planu i następnie wcielenie go w życie bez żadnych problemów i komplikacji jest niezwykle trudne. Co więcej, standard wesela oraz jego poziom w głównej mierze zależą od finansów, jakimi dysponujemy. Szacuje się, że średniej wielkości wesele pochłania około 20-25 tysięcy złotych. Jak zatem widać nie jest to mały koszt. Jednym z najpoważniejszych wydatków i generujących największe koszty jest lokal oraz całą strona gastronomiczna. Zatem, jakimi zasadami powinniśmy się kierować decydują się na lokalizację naszego wesela, co wziąć pod uwagę, na co się zdecydować, a czego unikać?

 

 

Restauracja

 

Jeśli nie planujemy organizować dużego, wystawnego wesela, a przygotować tylko specjalny obiad dla rodziny oraz wybranej grupy znajomych, wówczas wybór restauracji jest jak najbardziej trafny. Przy wyborze restauracji kierujmy się kuchnią oraz menu, jakie proponuje konkretny lokal. Zwróćmy też uwagę na to, co jedzą nasi goście, co lubią, a  czego nie. Pomoże nam to uniknąć późniejszej ewentualnej wpadki podczas przyjęcia i niezadowolenia gości.

 

Sala weselna

 

Jest to rozwiązanie dla ludzi dysponujących większym budżetem oraz zakładającym zorganizowanie całonocnej zabawy z tańcami. Wybierając salę weselną powinniśmy kierować się menu dostępnym w danym miejscu, tak samo jak przy wyborze restauracji, posiadaniem klimatyzacji, która jest nieodzownym urządzeniem, szczególnie latem oraz ogólnym stanem i wyglądem danej sali. Możemy również poszukać informacji o wybranej przez nas Sali, na różnego rodzaju stronach internetowych oraz forach poświęconych tematyce ślubnej i weselnej. To znacznie pomoże nam podjąć ostateczną decyzję. Sala weselna to wybór dla ludzi, którzy nie zamierzają zapewniać noclegu swoim gościom.

 

Hotel, pensjonat

 

Decydując się na hotel lub pensjonat mamy na uwadze fakt zapewnienia naszym gościom noclegów, co wiąże się z dodatkowymi, dość dużymi wydatkami. Zatem, jest to rozwiązanie dla osób dysponujących stosunkowo dużym budżetem. Wybierając taką lokalizację powinniśmy kierować się wyglądem hotelu, wyglądem poszczególnych pokoi oraz ich standardem, położeniem hotelu oraz otoczeniem wokół niego. Ważne jest również menu weselne oraz opinie, jakie znajdziemy o danym hotelu czy pensjonacie w Internecie.

 

Zabytkowy pałac, dwór

 

Modne jest również organizowanie wesel w zabytkowych obiektach pałacowych. Wesele w takim miejscu z pewnością będzie niezapomniane. Niestety, urządzenie wesela w pałacu lub dworku wiąże się ze znacznie większymi kosztami niż w przypadku pozostałych rozwiązań. Jest to zatem wybór, na który mogą zdecydować się osoby chcące przeznaczyć na własne wesele dość pokaźne środki.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM