niedziela, 27 czerwiec 2010 23:00

Jak radzić sobie ze stresem?

Written by Michał Jezierski
Rate this item
(0 votes)

Żyjemy w świecie, który wymaga od nas bardzo szybkiego tempa, błyskawicznie podejmowanych decyzji, braku wytchnienia i odpoczynku. Żyjemy pod presją, musimy koordynować i wykonywać jednocześnie kilka projektów, czynności. Nic zatem dziwnego, że towarzyszy nam stres, zdenerwowanie, czujemy się wyczerpani psychicznie, zmęczeni. Stres bardzo często może być moblizatorem, może wyzwalać dodatkowe pokłady energii, ale równie często zdarza się, że paraliżuje nas, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jak sobie zatem z nim radzić?

 

 

Relaks i sport

 

Przede wszystkim musimy nauczyć się relaksować, odpoczywać od codzienności. Znaleźć sposób na oderwanie się od rzeczywistości, przestać myśleć choć na chwilę o całym świecie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wszelka aktywność fizyczna. Możemy biegać, jeździć na rowerze, pływać, chodzić na fitness czy siłownię albo spacerować. Każde rozwiązanie jest dobre, ponieważ pozwala nam „wyżyć się”,  wyzwolić skumulowaną negatywną energię. Ponadto, uprawiając określoną dyscyplinę sportu poprawiamy własną kondycję, zdrowie oraz wygląd.

 

Joga

 

Jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które podlegają silnemu stresowi. Obecnie funkcjonuje wiele różnego rodzaju szkół jogi, zajęcia organizowane są również przez lokalne stowarzyszenia, domy kultury czy ośrodki sportu. Wystarczy rozejrzeć się po swojej najbliższej okolicy i sprawdzić czy tego rodzaju zajęcia  odbywają się w  pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Możemy również poszukać w Internecie informacji na ten temat i wybrać odpowiadającą nam ofertę.

 

Zajęcia jogi poza odstresowaniem i relaksem pozwalają również zadbać o swoje zdrowie i kondycje fizyczną. Będziemy bardziej gibcy, rozciągnięci. Nasza kondycja ulegnie zdecydowanej poprawie, będziemy czuli się lepiej, pełni energii, radości. Również stres, który nam towarzyszył i utrudniał codzienne funkcjonowanie minie. Będziemy umieli sobie z nim poradzić, a nasze życie dzięki temu nabierze zupełnie nowej jakości. Będziemy spokojniejsi, nabierzemy umiejętności radzenia sobie ze stresem, sztuki odprężenia i relaksu. Pozwoli to nam cieszyć się życiem w pełni.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM