Nie musisz poddawać się kosztownym zabiegom kosmetycznym, by wyglądać młodziej. Równie skutecznie pomoże ci oszukać
czwartek, 24 czerwiec 2010 23:00

Gdy do związku wkracza rutyna

Written by Michał Jezierski
Rate this item
(0 votes)

Byliśmy zakochani, nie zwracaliśmy większej uwagi na otaczającą nas rzeczywistość, myśleliśmy tylko i wyłącznie o sobie. Długa rozłąka była nie do zniesienia. Jednakże teraz nie możemy na siebie patrzeć, nie ma dawnej namiętności, zainteresowania, nie potrafimy lub nie chcemy spędzać razem czasu. Druga osoba stałą się dla nas zupełnie obojętna. Wszystkie czynności wykonujemy mechanicznie lub szukamy jakiegokolwiek pretekstu do tego, aby tylko wyrwać się z domu. Co się stało, jak wskrzesić dawną miłość i namiętność, czy jest to realne a przede wszystkim wykonalne?

 

 

Rozmowa

 

Oczywistym jest, że różnego rodzaju kryzysy, problemy, kłopoty, brak porozumienia zdarzają się w każdym związku. Nie ma ludzi idealnych i nie ma też idealnych związków, a życie we dwoje to nieustanna konieczność godzenia się na różnego rodzaju kompromisy. Jeśli dostrzegamy, że do naszego związku wdarł się kryzys, rutyna i nie ma „iskrzenia”, takiego jak dawniej, musimy działać.

 

Przede wszystkim potrzebna jest szczera rozmowa z partnerem o tym, co się dzieje. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, czy on też widzi, że relacje uległy zmianie, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej, co go boli? Tylko szczera i długa rozmowa zakończona postanowienie zwalczenia kryzysu daje szansę na wyjście obronna ręką z zaistniałej sytuacji. Jeśli to nie pomaga warto skorzystać z porady specjalisty i zdecydować się na terapię małżeńską.

 

Zróbcie coś razem

 

Jeśli widzisz, że do waszego związku wkrada się rutyna, że zgasła namiętność i pożądanie, jakie było między wami wcześniej, widzisz, że sytuacja zaczyna przybierać negatywny obraz, nie czekaj tylko działaj. Przede wszystkim porozmawiaj z partnerem, o tym co się dzieje. Powiedz mu o swoich obawach, spostrzeżeniach, emocjach, ale wysłuchaj także jego wersji. To bardzo ważne. Następnie namów partnera na zmiany. Spróbujcie zachowywać się tak, jak zachowywaliście się zanim zdecydowaliście się na związek. Zacznijcie ponownie umawiać się na randki, spotykać, wcielcie się w swoje dawne role. To z pewnością pomoże przywrócić dawną atmosferę i emocje, a przede wszystkim będzie stanowić lifting waszego związku i  wprowadzi ożywczy powiew. Ważne żebyście robili wiele rzeczy wspólnie, idźcie na kurs tańca, gotujcie razem lub zróbcie remont. To wszystko zbliży was do siebie, rutyna będzie tylko złym wspomnieniem, a wasz związek wkroczy w nową, lepszą fazę.

Related items

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM