wtorek, 31 marzec 2015 01:16

Garnek garnkowi nierówny

Written by SK
Rate this item
(1 Vote)

Na pierwszy rzut oka garnki różnią się między sobą przede wszystkim pojemnością, wyglądem i ceną. Warto jednak rzucić okiem po raz drugi i wziąć pod lupę materiał, z którego naczynia do gotowania zostały zrobione. Zanim dokonamy zakupu – rozbierzmy więc garnek na części pierwsze, przeanalizujmy plusy i minusy, skonfrontujmy nasze oczekiwania z opiniami o danym produkcie i finalnie wybierzmy takie naczynia, w których będziemy gotować zdrowo i z przyjemnością.

 

Postawmy na jakość

Warto zainwestować w jakość. Na rynku dostępne są garnki: aluminiowe, żeliwne, miedziane i stalowe. Najtańsze aluminiowe naczynia zdobyte okazyjnie na targach lub w hipermarketach posłużą nam krótko i nie zagwarantują bezpiecznego gotowania. Jeżeli zdecydujemy się na garnki zrobione z najwyższej jakości stali nierdzewnej będziemy mogli spokojnie kucharzyć - potrawy w nich przygotowane będą smaczne, zdrowe i nie doprawione glinem, teflonem, TFA…

 

Garnek w częściach

Wiemy już, że korpus garnka powinien być wykonany z najlepszych materiałów. Zwróćmy ponadto uwagę na łączenie korpusu z dnem – najlepiej jeśli jest zaokrąglone (łatwo się z niego korzysta i bezproblemowo utrzymuje w czystości). Ważna jest również solidna podstawa garnka – dobrze wyprofilowana (najlepiej idealnie płaska) i zawierająca dodatkowo tzw. rdzeń aluminiowy - pozwoli na szybkie ogrzanie zawartości naczynia, optymalne rozprowadzenie ciepła, a w konsekwencji oszczędzenie czasu i pieniędzy użytkownika. Wisienką na torcie jest szczelnie przylegająca pokrywka – jeżeli jest szklana będziemy mogli monitorować stan przygotowywanej potrawy bez konieczności jej podnoszenia. Ostatnim, choć nie najmniej ważnym elementem są uchwyty – mogą być wykonane z różnych materiałów (drewniane, ze stali nierdzewnej, a nawet z kości słoniowej), ważne by były solidnie przymocowane i nie nagrzewały się nadmiernie podczas użytkowania.

 

Co myślą inni?

Już tylko krok dzieli nas od zakupu najlepszych garnków. Zanim jednak wybiegniemy z domu – sprawdźmy jeszcze opinie użytkowników o wybranych przez nas naczyniach. Jeżeli w kilku niezależnych miejscach w sieci (na: forach, stronach internetowych i blogach) znajdziemy pozytywne wypowiedzi osób posiadających dane garnki i korzystających z nich na co dzień – możemy być niemal pewni, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Dobry przykład to garnki Philipiak – opinie pasjonatów gotowania (zarówno amatorów, jak i profesjonalistów) oraz liczne dobre recenzje zdają się nie pozostawiać wątpliwości co do jakości tych akurat produktów. Jeśli chcesz znaleźć więcej opinii na temat opisywanych garnków odwiedź: http://www.wyrzucsolniczke.pl.

 

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM