niedziela, 27 czerwiec 2010 23:00

Budowanie dobrych relacji w związku

Written by Michał Jezierski
Rate this item
(0 votes)

Oczywistym jest, że różnego rodzaju kryzysy, problemy, kłopoty, brak porozumienia zdarzają się w każdym związku. Nie ma ludzi idealnych i nie ma też idealnych związków, a życie we dwoje to nieustanna konieczność godzenia się na różnego rodzaju kompromisy. Istotne jest, aby budować związek na zdrowych, partnerskich zasadach.

 

Kryzys

 

Jeśli dostrzegamy, że do naszego związku wdarł się kryzys, rutyna i nie ma „iskrzenia”, takiego jak dawniej, musimy działać. Przede wszystkim potrzebna jest szczera rozmowa z partnerem o tym, co się dzieje. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, czy on też widzi, że relacje uległy zmianie, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej, co go boli? Tylko szczera i długa rozmowa zakończona postanowienie zwalczenia kryzysu daje szansę na wyjście obronna ręką z zaistniałej sytuacji.

 

Namów partnera na zmiany. Spróbujcie zachowywać się tak, jak zachowywaliście się zanim zdecydowaliście się na związek. Zacznijcie ponownie umawiać się na randki, spotykać, wcielcie się w swoje dawne role. To z pewnością pomoże przywrócić dawną atmosferę i emocje, a przede wszystkim będzie stanowić lifting waszego związku i  wprowadzi ożywczy powiew. Ważne żebyście robili wiele rzeczy wspólnie, idźcie na kurs tańca, gotujcie razem lub zróbcie remont. To wszystko zbliży was do siebie.

 

Partnerstwo

 

Bardzo ważne jest, abyśmy tworzyli związek partnerski. Nie wprowadzajmy sztucznych podziałów na obowiązki typowo męskie i typowo kobiece. Sztywne trzymanie się ról społecznych nie jest dobrym rozwiązaniem. Najważniejsze jest tworzenie zgranego tandemu, który zajmuje się wszystkim w równym stopniu i dzieli się obowiązkami. Nie ustalajcie podziałów, że on robi zakupy, sprząta i zmywa, a ty gotujesz, pierzesz. Róbcie wszystko razem, wymieniajcie się obowiązkami. Jeśli jedno z was źle się czuje, nie ma czasu lub jest zajęte, niech drugie wykona za niego określone rzeczy. A partner zrewanżuje się wam w późniejszym okresie. Razem tworzycie związek, zarabiacie na dom i róbcie to na partnerskich zasadach. Nikt nie może być ważniejszy, jesteście równi i oboje macie prawo do decydowania, wprowadzania własnych poglądów i rozwiązań. Tylko tak budowany związek na partnerstwie i porozumieniu będzie trwałym i szczęśliwym związkiem dwojga ludzi.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM