piątek, 30 lipiec 2010 23:00

Biżuteria, jak ją właściwie dobrać?

Written by Michał Jezierski
Rate this item
(0 votes)

Biżuteria jest bardzo ważnym dodatkiem do naszego stroju. Podkreśla naszą urodę, walory. Biżuteria jest dobra w zasadzie na każdą okazję, pod warunkiem, że nie będziemy jej nosić w przesadnych ilościach. Wówczas osiągniemy efekt daleki od zamierzonego. Odpowiedni wybór i rodzaj biżuterii jest kluczową kwestią. Bardzo istotne jest, aby biżuteria była dobrana do naszego stroju, stosowna do okazji. Ważne jest, aby była dyskretna i nieostentacyjna. Biżuteria za nadto nie powinna rzucać się w oczy. Ma tylko podkreślać naszą urodę, a nie odgrywać pierwszoplanową rolę.

 

Biżuteria u kobiet

 

Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn, mają znaczne większe pole manewru w odniesieniu do biżuterii i jej rodzajów. Mogą wybierać pomiędzy łańcuszkami, zawieszkami, koliami, kolczykami, klipsami i pierścionkami. Szeroki wybór i duża różnorodność biżuterii, powodują problemy z właściwym jej doborem. Biżuteria powinna współgrać z naszą urodą, sylwetką. Podstawowa zasada brzmi- nigdy nie zakładaj na siebie zbyt dużo. Za duża ilość biżuterii w postaci kilku pierścionków, łańcuszka, korali i na przykład kolczyków jest przytłaczająca. Psuje efekt i całkowicie odwraca uwagę od twojej urody. Co więcej, odbiór społeczny osoby obwieszonej biżuterią jest zazwyczaj negatywny. Idealnym rozwiązaniem jest założenie jednego kompletu- kolczyki, łańcuszek, pierścionek. Ważne, aby biżuteria była dobrana do okazji. Jeśli wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną pozostańmy tylko przy pierścionku i łańcuszku, a kolczyki załóżmy bardzo dyskretne.

 

Biżuteria u mężczyzn

 

Mężczyźni mają pod tym względem znacznie łatwiej. W zasadzie jedynymi elementami, które można uznać za biżuterię są spinki do mankietów, zegarek, obrączka. Nie nośmy sygnetów, pierścionków, dużych łańcuszków. To nie jest eleganckie. Elegancki mężczyzna ogranicza biżuterię do minimum pozostawiając tylko i wyłącznie obrączkę, zegarek i spinki. To w zasadzie jedyny rodzaju biżuterii, na jaki może sobie pozwolić mężczyzna. Wszystkie inne ozdoby nie są dobrze widziane. Dlatego nie nośmy bransolet, sygnetów, korali, koralików i innych elementów ozdobnych.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM