poniedziałek, 06 luty 2012 17:16

Seks w okresie ciąży

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Gdy przyszła mama dowie się, że spodziewa się dziecka jej świat obraca się do góry nogami. Także w kontaktach seksualnych dochodzi do wielu zmian. Niektóre pary odkrywają na nowo uroki bliskości, a  inni boją się, że zrobią krzywdę maluszkowi.

 

Seks, a bezpieczeństwo dziecka


Najczęściej strach odczuwa mężczyzna.  Jednakże jeśli ciąża rozwija się prawidłowo nie ma żadnych przeciwwskazań do kontaktów seksualnych. Dziecko w brzuszku mamy jest chronione pęcherzem płodowym, który je ochrania. Przeciwwskazaniami do kochania się jest odklejenie się łożyska oraz zagrażające poronienie itd.


Samopoczucie kobiety


Kobieta będąca w ciąży odczuwa mdłości , zmęczenie oraz senność. Dolegliwości te mogą spowodować, że straci ona ochotę na seks. Najczęściej sytuacja taka ma miejsce pierwszym trymestrze ciąży. W późniejszym czasie sytuacja może diametralnie się odwrócić, gdyż kobieta może odkryć w sobie poczucie własnej wartości oraz kobiecość.


W okresie ciąży ciało kobiety zmienia się. Rośnie poziom oksytocyny. Jest to hormon, który wywołuje skurcze macicy. Dzięki oksytocynie kobieta odczuwa większą przyjemność z kochania się. Narządy płciowe kobiety stają się bardziej ukrwione i wrażliwsze na bodźce w wyniku zwiększenia ich unaczynienia i ukrwienia. Kobieta w tym okresie odczuwa większe doznania seksualne.


Odczucia dziecka


Podczas orgazmu, który odczuwa kobieta dziecko może odczuwać delikatne skurcze macicy. Jest to dla niego przyjemne, gdyż odczuwa je jako kołysanie. Po wszystkim serduszko maleństwa bije szybciej, dlatego też przyszła mama może odczuwać silniejsze ruchy, które są wynikiem działania hormonów.


Gdy kobieta mówi „nie”


Czasami zdarza się tak, że kobieta nie ma ochoty na bliskość, ponieważ w przeszłości przeżyła poronienie i po długim oczekiwaniu na swoje dziecko chce je jak najlepiej chronić. Dlatego też ciąża staje się dla niej najważniejsza. W taki przypadku ważna jest cierpliwość, wyrozumiałość i szczera rozmowa, która pozwoli dojść do porozumienia partnerom.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM