czwartek, 09 luty 2012 22:25

Pielęgnacja niemowlęcia

Written by
Rate this item
(0 votes)

Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna. Tutaj dowiesz się jak należy ją prawidłowo pielęgnować.

{load position adsense-artykul}

Czas na kąpiel


Podczas przygotowywania kąpieli dla maluszka pamiętaj o tym, by temperatura wody wynosiła mniej więcej 37 st C. Skóra na Twoich dłoniach jest grubsza niż u dziecka, dlatego mierzenie temperatury ręką nie jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej do tego celu użyć termometrów. Temperaturę wody możesz sprawdzić również łokciem, w tym miejscu skóra jest wrażliwsza. Do pielęgnacji skóry nie używaj zbyt dużo kosmetyków, zwłaszcza gdy są różnych marek, ponieważ skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i bardzo łatwo można ją podrażnić. Oczy dziecka przemywaj gazą namoczoną w czystej przegotowanej wodzie. Pamiętaj, że do lewego oczka oraz prawego należy użyć dwóch różnych gazików.


Pielęgnacja skóry, pępka oraz noska


Pępek dziecka należy przemywać bardzo dokładnie po czym należy go osuszyć i odkazić. Do odkażania użyj 70% spirytusu oraz patyczka kosmetycznego, dzięki niemu odkazisz każdy zakamarek.


Nosek dziecka należy czyścić przy pomocy specjalnego aspiratora lub roztworu soli morskiej w sprayu. Po myciu dziecka pamiętaj, aby wysuszyć każdą fałdkę skóry, gdyż niedokładne mycie i suszenie może być przyczyną rozwinięcia się infekcji. Po dokładnym umyciu niemowlęcia należy nasmarować skórę dziecka specjalnymi balsamami lub też kremami. Pamiętaj o tym, gdy użyjesz pudru pod żadnym pozorem nie stosuj również oliwki, gdyż takie połączenie może doprowadzić do odparzenia się skóry.


Higiena intymna


W przypadku higieny intymnej ważne jest by dziewczynki nie były podmywane  w kierunku od pupy do warg sromowych, gdyż może to doprowadzić do przeniesienia bakterii kałowych do pochwy dziecka. W przypadku chłopca ważne jest, by pod żadnym pozorem nie odciągać napletka, gdyż spowoduje do ból oraz może być przyczyną poważnych konsekwencji zdrowotnych. Niezależnie od płci dziecka pamiętaj, aby po każdej zmianie pieluszki używać kremu przeciw odparzeniom. Tym sposobem zapobiegniesz powstawaniu podrażnień.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM