sobota, 03 lipiec 2010 14:06

Jak wybrać nianię?

Written by Michał Jezierski
Rate this item
(0 votes)

W dzisiejszych czasach, gdzie tempo życia jest bardzo wysokie, jesteśmy zabiegani, zapracowani, zestresowani, brakuje nam czasu, bardzo przydatną osobą stają się nianie. Pełnią one rolę swojego rodzaju instytucji, która sprawuje opiekę nad naszym dzieckiem podczas naszej nieobecności. Opiekunki do dzieci szczególnie są potrzebne, gdy dziecko jest zbyt małe, aby mogło pójść do żłobka lub przedszkola albo gdy w tych placówkach nie ma już wolnych miejsc, a my nie mamy z kim zostawić dziecka. Jednak wybór dobrej niani z pewnością nie jest rzeczą łatwą. Jak zatem dokonać dobrego wyboru, na co zwrócić uwagę, jakie kwestie są kluczowe?

 

 

Najlepsza niania- babcia

 

Jeśli jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że naszym dzieckiem może zająć się któraś z babć, to sprawa wyboru niani nie będzie zaprzątać nam głowy. Wystarczy zwrócić się z prośbą do mamy lub teściowej czy mogłaby się zajmować naszym dzieckiem w trakcie, gdy my pracujemy. Odpowiedź jest zazwyczaj oczywista, każda babcia chętnie podejmie się opieki nad swoim wnukiem lub wnuczką. Czas spędzony z małym dzieckiem dodaje energii, osoby starsze czują się potrzebne, mają chęć do życia, nabierają energii. Gdy opiekę nad naszym dzieckiem sprawuje babcia możemy być pewni, że nic złego się nie stanie i nasze dziecko jest pod najlepszą opieką.

 

Niania

 

Jeśli z jakichś przyczyn babcia nie może zajmować się naszym dzieckiem, a nie możemy umieścić dziecka ani w żłobku, ani w przedszkolu, musimy posiłkować się nianią. Przy wyborze opiekunki powinniśmy kierować się opiniami naszych znajomych. Zapytajmy czy nie mogliby nam kogoś polecić. Wypróbowana i sprawdzona niania jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli nie możemy skorzystać z rad naszych przyjaciół, zróbmy casting na opiekunkę. Dajmy ogłoszenie i umówmy się z kilkoma kandydatkami na rozmowę. Podczas rozmowy sprawdźmy jak zachowuje się wobec naszego dziecka, jak dziecko reaguje na nową osobę, czy jest porozumienie między nimi. Poprośmy również o referencje. To ważny element wyboru, który może być decydujący. Zaproponujmy okres próbny, podczas którego niania pozna nasze dziecko, sposób funkcjonowania domu, my będzie mogli poznać opiekunkę. Jeśli wszystko będzie w porządku, oznacza to, że znaleźliśmy nianię idealną.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM