Szukasz skutecznych, ciekawych i tanich sposobów na letnią pielęgnację skóry? Z warzyw i owoców przygotujesz pachnące
poniedziałek, 29 luty 2016 00:00

Jak przebiega ciąża?

Written by SK
Rate this item
(2 votes)

Kalendarz ciąży to jedna z najważniejszych rzeczy, niezbędna młodej matce. Nie tylko z medycznego punktu widzenia - każda kobieta chce wiedzieć jak wygląda życie dziecka, które rozwija się w jej organizmie.

 

Pierwsze trzy miesiące

To kluczowy okres w rozwoju życia malucha. Jeżeli planujemy ciążę, warto już teraz odstawić używki takie jak alkohol i papierosy. Gdy otrzymamy szczęśliwą informację o obecności zarodka w macicy należy niezwłocznie zacząć suplementowanie kwasem foliowym, który w tym okresie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju maluszka. Wtedy też rozwijają się kluczowe organy takie jak serce, mózg, układ nerwowy. Dieta młodej matki powinna być bogata w owoce lub warzywa tak, aby dostarczyć maleństwu w tym okresie najwięcej składników odżywczych. Pamiętajmy o tym, że w ciąży to matka powinna o siebie zadbać, by dziecko urodziło się zdrowe i dostatecznie silne.

 

Życie płodowe

 

 

W drugim trymestrze ciąży możemy już określić płeć dziecka. Maleństwo jest na tyle duże, że będzie możliwe ocenienie jego płci. Matka dziecka przestanie mieć dokuczliwe ciążowe dolegliwości, a biegiem czasu maluch rośnie jak na drożdżach. W czwartym miesiącu można wyczuć już ruchy malucha. Z czasem piersi przygotowują się do wytwarzania mleka. W trzecim trymestrze maluch kobieta odczuwa dyskomfort spowodowany przesuwaniem dziecka w kierunku dna macicy. Prawidłowe odżywianie jest ważne również w tym okresie, ponieważ dziecko rośnie wtedy najwięcej. Kobieta może odczuwać różne dolegliwości związane z dorastaniem malucha w macicy. Organizm matki ma wtedy największą tendencję do tycia, a kobieta coraz częściej będzie odczuwała zmęczenie. Może dojść także do parcia na oddawanie moczu - pęcherz jest uciskany przez płód. Ważny jest komfort matki, która wypoczęta i dobrze odżywiona będzie lepiej znosiła trudy ciąży od swoich zaniedbanych koleżanek. W tym okresie szczególnie ważne jest unikanie prac fizycznych dla bezpieczeństwa kobiety jak i dziecka. Szczególnie ważne jest odżywianie się zgodnie z odpowiednimi zalecaniami ginekologa oraz dietetyka. Ćwiczenia fizyczne przygotują do porodu, a także pomogą ciężarnej w poprawie humoru, bo przez hormony ciążowe może dojść do silnych wahań nastroju kobiety.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM