poniedziałek, 06 luty 2012 17:24

Jak chronić skórę małego dziecka

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Skóra naszego maluszka jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego też powinnaś dbać o jej prawidłową pielęgnacje.

 

Nawilżanie skóry dziecka


O tej porze roku większość z nas maksymalnie podkręca kaloryfery, ponieważ po przyjściu z podwórka chcemy się ogrzać, jednak jest to nie zdrowe dla skóry, gdyż powoduje to jej wysuszenie, które z kolei prowadzi do podrażnienia. Pamiętaj, aby po każdym kąpaniu maluszka odpowiednio nawilżyć jego delikatną skórę. Do tego celu możesz użyć kremów, balsamów oraz mleczka. Istotnym elementem pielęgnacji jest także systematyczne nawilżanie śluzówki dziecka poprzez stosowanie preparatów z zawartością soli morskiej. Pupa dziecka także wymaga ochrony. Do tego celu możesz używać pieluszki, które posiadają paski z balsamem z aloesem, który ma działanie nawilżające.


Wilgotność powietrza


Dla skóry odpowiednie temperatury to 20-22 st C. Ważnym elementem jest systematyczne wietrzenie pomieszczeń oraz zamontowanie nawilżaczy powietrza. Aby dziecko się nie przeziębiło wietrz pokoje w tedy kiedy nie ma w nich maluszka oraz unikaj przeciągów.


Podawanie dużej ilości płynów


Skóra dziecka potrzebuje nawilżenia od zewnątrz i od wewnątrz. Na przesuszenie się skóry wpływa niedobór witaminy A, dlatego warto jest podawać dziecku sok marchwiowy.


Jak zabezpieczać twarz malucha


Pamiętaj, aby przed planowanym wyjściem na dwór nakremować policzki oraz nos swojego dziecka. Istotnym elementem jest także odpowiednie zabezpieczenie jego delikatnych ust.Do tego celu odpowiedni będzie krem na każdą pogodę, gdyż w swoim składzie nie zawiera wody. Użycie takiego kremu ochroni skórę naszego dziecka przed wiatrem, zimnem, a także niską temperaturą.


Odpowiedni ubiór


Ważne jest, aby dziecko było ubrane na cebulkę, dzięki temu ciepłe powietrze będzie zatrzymywane pomiędzy warstwami ubrań stanowiąc naturalną izolację. Pamiętaj,  że lepiej jest rozebrać dziecko z jednej warstwy ubrania niż żeby przemarzło. Aby dziecko było odpowiednio ubrane powinnaś założyć maluchowi ciepłą bieliznę, podkoszulek koniecznie z długim rękawkiem, a następnie ciepłe rajtuzki.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM