wtorek, 31 styczeń 2012 13:28

Jak chronić skórę dziecka w okresie zimy

Written by
Rate this item
(0 votes)

Skóra maluszka powinna być pielęgnowana odpowiednio do pory roku. Do wieku trzech lat skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia.  Warunki atmosferyczne w różny sposób wpływają na delikatną skórę malca, dlatego też w okresie zimy wymaga ona szczególnej pielęgnacji.

 

Zbyt wysoka temperatura


Gdy za oknem pada śnieg, a  temperatura jest minusowa to podkręcamy maksymalnie kaloryfery, aby w domu był ciepło. Prawidłowa temperatura, która powinna panować w domu to 20st C. Jeśli  w pomieszczeniu będzie gorąco skóra dziecka będzie się wysuszać i stanie się szorstka. W niektórych przypadkach może zacząć swędzieć oraz łuszczyć się. Kąp swoje dziecko w emolientach, po czym starannie nasmaruj jego skórę balsamami, kremami lub oliwkami nawilżającymi. Aby nawilżyć powietrze w domu możesz kupić przeznaczony do tego celu nawilżacz powietrza, bądź też zawiesić na grzejnikach pojemniczki z wodą. Przydatne mogą być również czyste, mokre ręczniki, które również można powiesić na grzejnikach. Pamiętaj, że lepiej jest nakryć dziecko dodatkowym kocykiem, niż kłaść je w samych bodach. Skóra dziecka potrzebuje również nawilżenia od środka, dlatego podawaj dziecku dużą ilość napoi, najlepsza będzie nienazwana woda mineralna.


Zanim wyjdziemy na spacer


Także w okresie zimowym należy wychodzić z maluszkiem na spacery, tylko pamiętaj, aby zabezpieczyć jego skórę. Najlepszym rozwiązaniem będzie ubranie go na tak zwaną cebulkę. Ubierz maluchowi buciki, tylko uważaj, aby nie były na niego za ciasne. Załóż także czapeczkę i rękawiczki. Przed wyjściem na spacer pamiętaj o nasmarowaniu twarzy dziecka tłustym kremem, ważne jest, by nie zawierał wody, gdyż zwiększa on działanie zimna. Delikatne usta malca nasmaruj wazeliną. Uważaj, aby ich nie zakryć. Zarówno usta jak i nosek powinny być odkryte. Przed wyjściem sprawdź, czy dziecko ma suchą pieluszkę, jeśli będzie morka to może to spowodować prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia skóry, bądź też infekcji.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM