czwartek, 09 luty 2012 22:25

Gdy nasze maleństwo urodzi się zimą

Written by
Rate this item
(0 votes)

Wiele mam chciałoby żeby ich maleństwo przyszło na świat w okresie letnim , gdyż opieka w tym czasie nad noworodkiem wydaje się łatwiejsza niż w okresie zimowym. Minusowe temperatury oraz wiatr sprzyjają różnym infekcjom zwłaszcza w przypadku takiego maleństwa.

 

Odpowiednia temperatura


Większość rodziców boji się, że ich maleństwo przemarznie, jednakże większość dzieci szybciej się przegrzewa, co skutkuje infekcją. Odpowiednia temperatura odgrywa istotną rolę, dlatego staraj się by w pomieszczeniu w, którym przebywa maluch było 20-21 st C, jest to optymalna temperatura dla dziecka. Podczas kąpieli w łazience powinna wynosić 24stC.  Dzięki utrzymaniu takiej temperatury w pomieszczeniach nie będzie suchego powietrza, które wpływa na wysuszanie się śluzówki dziecka.


Ogranicz kontakty z obcymi


Gdy wraz z maleństwem w końcu wrócicie do swojego domu możesz poprosić swoich znajomych o odwiedziny, gdy malec będzie trochę większy. Noworodek jest bardzo podatny na infekcje i może mu zaszkodzić nawet niepozorny katar. Jeśli jednak rodzina i tak was odwiedzi to staraj się, by maleństwo nie miało kontaktu z osobami przeziębionymi.


Ochrona przed infekcjami


Staraj się systematycznie wietrzyć pokój w, którym przebywa dziecko, oczywiście gdy w nim go nie ma. Dzięki wietrzeniu usuniesz z pomieszczeń chorobotwórcze zarazki. Pamiętaj o częstym myciu rąk, gdyż ciepła woda i mydło to skuteczny sposób na walkę z zarazkami, które mogą spowodować infekcję u Twojego dziecka. Jeśli jesteś przeziębiona możesz dalej karmić maleństwo piersią, gdyż przeciwciała, które są zawarte w Twoim mleku chronią je przed zachorowaniem.


Pierwszy spacer


Zanim zabierzesz maluszka na pierwszy spacer musisz stopniowo przyzwyczaić go do chłodnego powietrza. Ubierz dziecko ciepło i połóż je do wózka ustawionego koło otwartego okna na około 10 min. Rób to codziennie, a czas wydłużaj do pół godziny. Po mniej więcej tygodniu możesz śmiało zabrać dziecko na pierwszy zimowy spacer. Gdy temperatura spadnie poniżej pięciu stopni , zacznie wiać wiatr i padać deszcz to przełóż wyjście na następny dzień.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM