wtorek, 07 luty 2012 16:32

Gdy nasze dziecko ma zmienny apetyt?

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Odpowiednie mleko dla dziecka powinnaś wybrać wspólnie ze swoim pediatrą.


Gdy dziecko nie chce jeść


Jeśli Twój maluszek zje tylko połowę mleka, które dla niego przygotowałaś, to nie przejmuj się, gdyż dziecko ma różny apetyt. Z rana może zjeść całą butelkę, a  po południu tylko troszkę. Jeśli apetyt Twojego dziecka zaczyna Cię niepokoić to możesz podliczyć ile Twój maluszek zjada w ciągu całego dnia. Dla każdego wieku wyróżnia się odpowiednie normy, jeśli zauważysz, że z dnia na dzień Twoje dziecko je coraz mniej to koniecznie skonsultuj się z pediatrą. Podczas wizyty dokona on ważenia dziecka oraz sprawdzi, czy prawidłowo się rozwija. Jeśli coś jest nie w porządku to lekarz może zlecić wykonanie dalszych badań bądź też zmianę mleka.


Kiedy dziecko jest głodne


Pamiętaj, że kiedy dziecko płacze to nie musi to oznaczać, że w tym momencie jest głodne. Płacz może być spowodowany bólem brzucha, zmęczeniem lub kolką. W tym czasie Twoje dziecko może nie mieć apetytu. Każda młoda mama z czasem uczy się odróżniać płacz swojego malca. Gdy przygotowałaś mleko, a dziecko nie ma najmniejszej ochoty na jego wypicie to możesz wstawić je do lodówki, gdyż tam się nie zepsuje i będzie czekać na późniejsze podgrzanie.


Gdy maluch ma wzmożony apetyt


Jeśli Twoje dziecko jest ciągle głodne, a zwartość butelki znika w mgnieniu oka to podlicz całodzienne porcje mleka i sprawdź , czy ilość mleka, która wypija Twoje dziecko mieści się w normie. Gdy sytuacja zaczyna Cię niepokoić to zgłoś się do pediatry, by uniknąć nadwagi. To ile w organizmie Twojego dziecka wytworzy się komórek tłuszczowych w ciągu dwóch lat , ma wpływ na problemy z nadwagą w przyszłości, gdyż komórki tłuszczowe nie giną.


Jeśli maluch płacze podczas picia mleka


Gdy dziecko zaczyna płakać po pierwszych kilku łykach to może to oznaczać , że wraz z jedzeniem połyka powietrze. Zanim podasz dziecku mleko sprawdź , czy dziurka w smoczku nie jest za duża. Warto jest także kupić butelki przeciwkolkowe.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM