poniedziałek, 19 grudzień 2011 22:26

Co pomaga w zajściu w ciążę?

Written by
Rate this item
(2 votes)

W niektórych przypadkach zajście w ciążę może się okazać dosyć trudnym zadaniem. Kłopot dotyczący zapłodnienia najczęściej wynika z problemów natury biologicznej – u mężczyzn dotyczy to „słabych”, nieruchliwych plemników, a u kobiet najczęstszym problemem jest brak owulacji i w efekcie niedojrzewanie komórek jajowych.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie, co jest barierą zatrzymującą możliwość zajścia w ciążę są specjalistyczne badania dotyczące poziomu hormonów. Wykonują je zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jednak wiąże się to z dość dużymi kosztami, a jeśli staracie się o dziecko dość krótki okres czasu nie warto się niepokoić wizytami w gabinetach lekarskich – spróbujcie wykorzystać domowe i naturalne sposoby wspomagające zapłodnienie.

 

Naturalna apteczka

 

Dla kobiet jednym z najlepszych „wspomagaczy” jest olejek z nasion wiesiołka. Można go przyjmować w postaci kapsułek jak i płynu. Wspomaga on produkcję śluzu pochwowego, co ułatwia „drogę” plemnikom i dzięki temu – zwiększa szanse na zapłodnienie. Do tego warto przyjmować castagnus – są to ziołowe tabletki, które subtelnie regulują poziom hormonów w takcie kobiecego cyklu. Warto pamiętać, że w większości przypadków to właśnie hormony są przeszkodą, zanim zaczniemy przyjmować inwazyjne leki warto uciec się do tych działających delikatniej, choć równie skutecznie.

 

Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn, jednym z najczęstszych problemów jest przegrzewanie narządów płciowych (poprzez zbyt długie kąpiele w gorącej wodzie czy choćby trzymanie laptopa na nogach). Przegrzanie jąder po pierwsze utrudnia produkcję spermy, a po drugie prowadzi do jej denaturacji (gdyż składa się ona w większości z białek), a więc biologicznego rozkładu. Na poprawę jakości spermy może wpłynąć spożywanie owoców zawierających witaminę C, która zapobiega zwiększeniu lepkości spermy (tzw. „sklejone nasienie” utrudnia ruch plemników), jak również jedzenie wątróbki (zawiera witaminę A, która zwiększa aktywność seksualną i tym samym częstość stosunków).

 

Jeśli mimo stosowania się do tych zaleceń nie udało się zajść w ciążę – zastanów się, czy to może nie brak witamin czy czynników polepszających jakość śluzu czy spermy jest problemem. Najczęstszą blokadą okazuje się stres – dlatego też nie zastanawiajcie się nad tym, czy akurat tym razem uda wam się począć dziecko – cieszcie się z obcowania ze sobą i cierpliwie czekajcie – „dzieci wybierają szczęśliwych rodziców”!

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM