Szukasz skutecznych, ciekawych i tanich sposobów na letnią pielęgnację skóry? Z warzyw i owoców przygotujesz pachnące
sobota, 15 maj 2010 23:00

Ciąża - jak o siebie zadbać?

Written by Elżbieta Dombrowska
Rate this item
(0 votes)

Nowy rozdział życia jaki zapoczątkowuje ciąża to dobry moment na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Nawet jeżeli do tej pory nie poświęcałaś sobie zbyt wiele czasu to teraz pora to zmienić. Musisz przecież dbać nie tylko o siebie lecz również o dziecko.

 

 

 

Zdrowy tryb życia

 

Na początek należy przyjrzeć się swojej diecie i wprowadzić zmiany. Bynajmniej nie chodzi o to by jeść za dwoje lecz by jeść dwa razy zdrowiej. Ciąża wymaga zwiększonej podaży białka, wapnia, żelaza i kwasu foliowego. Należy to uwzględnić planując jadłospis. Ważne jest też dostarczenie organizmowi witamin i minerałów. Jedz jak najwięcej warzyw i owoców. Jeżeli lekarz zaleci ci witaminy to przestrzegaj ich przyjmowania. Jedz produkty zdrowe i kontroluj wagę. Zapewnij też organizmowi wystarczającą ilość płynów. Jeżeli będzie ich zbyt mało, wtedy ucierpi na tym nie tylko twoja skóra ale też ciąża.

 

Bardzo ważną sprawą jest higiena osobista, do której należy przykładać szczególną wagę. Częste mycie rąk może zapobiec wielu chorobom. Staraj się regularnie kontrolować swój stan zdrowia. Przynajmniej raz w miesiącu odwiedzaj prowadzącego ciążę ginekologa. Zadbaj też o swoje zęby. Ciąża nie wpływa na nie korzystnie, więc konieczna jest regularna kontrola ich stanu.

 

Naucz się odpoczywać i relaksować. Najlepsza pozycja do odpoczynku, to ta z podniesionymi nogami powyżej serca. Zapobiegnie ona powstawaniu żylaków. Ciąża to nie choroba lecz naturalny stan fizjologiczny, nie zapominaj więc o ruchu. Regularne spacery i gimnastyka zapewnią ci dobrą formę i zdrowie. Unikaj też osób chorych na infekcje wirusowe i bakteryjne. Mogą one zagrozić zdrowiu nie tylko twojemu lecz również dziecka. Unikaj też ciężkich prac fizycznych, długiego stania, czynności wymagających wyciągania rąk do góry. Nie są one wskazane dla kobiet w ciąży.

 

Bądź piękna w ciąży

 

Chociaż nie zawsze masz siły i ochotę by dbać o siebie w tym zajmującym okresie jakim jest ciąża, jest to niezwykle ważne. Na dodatek trzeba to robić staranniej niż dotychczas. Cera w ciąży szybciej ulega przesuszeniu i należy ją intensywnie nawilżać. Uważnie dobieraj kosmetyki gdyż nie wszystkie są wskazane dla kobiet w ciąży. Najlepsze będą hipoalergiczne. Wychodząc na świeże powietrze smaruj ciało kremem z wysokim filtrem UV. Dzięki temu unikniesz przebarwień. Od początku ciąży zadbaj też o skórę brzucha. Lada moment zostanie ona bardzo rozciągnięta a przecież każdej kobiecie zależy, by po ciąży skóra wróciła do normy. Na początek stosuj balsamy ujędrniające lub zwykłą oliwkę dla dzieci, natomiast od trzeciego miesiąca ciąży możesz sięgnąć po preparaty zapobiegające powstawaniu rozstępów. Wcieraj je w skórę brzucha, ud, pośladków, bioder i piersi. Ważne są delikatne masaże skóry. Jeżeli twoje nogi są wieczorem spuchnięte możesz zastosować  krem pobudzający krążenie.

 

Odpowiednio dobrane ubranie może sprawić, że nawet z dużym brzuchem będziesz czuła się atrakcyjna i kobieca. Może nadeszła pora na zmianę swojego wizerunku? Wprowadź więcej kolorów do swojej garderoby. Ubrania ciążowe mają być nie tylko wygodne ale też ładne. Mają podkreślać nie tylko twój brzuszek ale też to, co w tobie ładne. Jeżeli masz np. piękne piersi to możesz je wyeksponować. To, że jesteś w ciąży nie oznacza, że stałaś się aseksualna. Podkreśl swoją kobiecość ubiorem i makijażem. Pomyśl o zmianie fryzury. Może pora ją zmienić? Piękny wygląd poprawi twoje samopoczucie a przecież to bardzo ważne w czasie ciąży.

Partnerzy:
Handsomemen.pl Tworzenie stron Joomla Powabna.com Pierwsze objawy ciąży Free Ebooks & Audiobooks Zostań PARTNEREM